| anonim_4396 a întrebat:

Ieri iubita mea s-a despartit de mine dupa o relatie de un an si o luna. Motivul nu a fost unul concret dar presupun ca a fost ca aveam certuri mici dar treceam repede peste ele si ieri nu a mai vrut deloc sa vorbeasca cu mine, mi-a dat block si a zis ca asta a fost, si-a luat adio... :/ dar de ce plangea dupa ce mi-a dat block... prietena ei i-a spus astazi ca de ce suntem prosti si stam suparati si nu putem fi fericiti si ea a spus, ia gata sh. Oare ce inseamna asta? Ce parere aveti, se va mai intoarce la mine? Ce pot sa fac plang foarte mult? Le-am spus si parintilor. Nu mai mananc nimic de atunci.:/ Oare acum face asa pentru ca se simte mandra sau ceva si apoi o sa-i para si ei rau? Ea chiar m-a iubit dar nu stiu ce s-a intamplat si stie ce mult o iubesc si da eu mereu o impacam si m-a vazut sensibil. Ce inseamna asta? Spuneti o parere, oare o sa se intoarca? ..Mor fara ea.

Răspuns Apreciat de Editori
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Te inteleg este greu sa treci peste o despărtire, dar nu imposibil, chiar daca acum figurativ vorbind ai o rană, cu timpul ea (rana) se va vindeca, tu trebuie sa faci un efort sa o uiti pe fata care te-a părasit, clar nu vă potriveati voi doi, ea poate ca vrea sa reflecteze asupra relatiei pe care tocmai a incheiat-o si de aceea nu ar fi înțelept din partea ta sa o sacai cu mesaje de împăcare, lasa-o putin sa mediteze, daca va dori ea sa va impăcati o sa te caute, daca nu va dori, atunci respecta-i decizia oricat de greu ar fi, nu trebuie sa o obligi sa te vrea înapoi, iar in acest timp tu trebuie sa faci schimbări sa te gîndesti ca si tu ai gresit nu doar ea si pe viitor cand vei fi intr-o altă relatie cu o altă fată sa numai repeți greșelile pe care le-ai facut acum. Mult succes.

6 răspunsuri:
| Byuska a răspuns:

Daca chiar nu te mai vrwa m sgai linistit ca nu se termina viata aici, la inceput ii un pic mai greu ca erai obusnuit cu ea. Incearca sa iti ocupi timpul cu ceva ca sa nu te mai gandesti la ea si daca chiar te iubeste si te mai vrea înapoi te va cauta?

| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai plange dupa o fata care nu te iubeste si nu te vrea?
Tu chiar nu vezi ca, nu mai este interesata de tine?
Probabil ca si-a gasit pe altcineva si nu stia cum sa-ti spuna sau sa scape de tine.
Nu baiete, ea chiar nu te-a iubit, asta este doar in capusorul tau. Cand iubesti nu parassti persoana draga, dimpotriva.
Dar, din atata lucru nu moare nimeni.
Linisteste-te ca viata merge inainte si toti avem dreptul la fericire.
Cauta alta fata, de data asta una cu care sa nu te certi si careia sa-i pese de tine.

| Andreeush a răspuns:

Dacă ea nu mai vrea să fie cu tine trebuie să accepți asta.
Nu o să mori din cauza asta, trebuie să îți revii.

| Plato a răspuns:

Eu zic ca nu mori.
Nu inteleg oamenii care voi inapoi pe cineva care i-a lasat. Chiar nu aveti demnitate?

| OrdanKarris a răspuns:

Ti-ai raspuns singur la intrebare si nic nu realizezi. Plangi dupa ea? Iti faci griji daca se intoarce la tine? Ai cronometrat durata relatiei la precizie de zile, saptamani, luni? Uite de asta te-a parasit! Iti vine greu sa crezi? Nu are sens? Probabil asta te intrebi. Ba are sens.

Cu cat esti mai grijuliu si atent cu o femeie cu care esti in relatie cu atat ea se scarbeste incet incet, in fiecare zi cate putin. Cu fiecare zi in care tu ii suflai in fund in capul ei nutrea gandul ca-si pierde timpul alaturi de tine cand poate gasi pe altul, mai bun. Femeile echivaleaza barbatii indiferenti ca barbati superiosi, barbati demni de relatie. Tu erai si esti mult mult prea investit in relatie. De asta cand prietena ei a intrebat-o "de ce sunteti prosti si stati suparati si nu puteti fi fericiti", ea i-a raspuns cu "ia gata sh." Pentru ca fosta ta nu poate fi fericita cu un om care este indragostit de dansa, un barbat care are nevoie de ea. Ea traieste cu impresia ca isi pierde timpul alaturi de tine si ca poate gasi pe altul mai bun. Cand zic mai bun, repet, ma refer altul care sa nu-i pese de ea, s-o trateze la high sictir, un om indisponibil, nepasator, rece, ceea ce tu nu esti.

Este evident ca ea a sabotat relatia, ea a destramat relatia, ea nu poate fi fericita alaturi de un om care o iubeste. Ea cauta omul care nu o iubeste. Doar asa poate fi fericita.O femeie ca dansa poate fi fericita atunci cand e nefericita. Faptul ca "mori" fara ea ii intareste convingerea ca nu mai vrea nimic cu tine. Cu cat tragi tu mai tare de relatie, cu atat se descotoroseste ea.

| Zas a răspuns:

Nu se mai intoarce, asta a fost si gata.
Nu se moare din asa ceva si dupa cum scrii, nu ai 20 de ani.
Nu-i un capat de tara asa ca pune mana pe carte pana una alta.