| Papusicaaaaaa12321 a întrebat:

de vreo cateva zile ma uit dupa in baiat de la mine din scoala. este vecin cu o colega. il simpatizez, e dragut iar colega mea mi-a propus sa-mi faca cunostinta cu el. eu sunt tupeista dar cand vne vorba de acest baiat imi pierd tot tupeu si imi este foarte rusine. nici pe mess nu prea am tupeu sa vorbesc cu el sad. as vrea sa imi dati cateva sfaturi cum sa ma comport prima oara cand o sa vorbesc cu el ca sa nu isi faca o impresie gresita despremine?sad. am sa incerc prima oara sa vorbesc cu el pe mess si nu stiu cum sa ma prezint si cum sa-i vorbesc sad. ma puteti ajuta? multumesc

Răspuns Câştigător
| Alecsaandrra a răspuns:

Mai intai pune'o pe colega ta sa-ti faca cunostinta cu el, iar pe urma poti sa'l bagi in seama pe mess apoi la scoala si sa incerci sa te apropii cat mai mult de el. Nu cred ca trebuie sa te porti intr'un anumit fel prima data, cred ca cel mai bine este sa fii tu insuti cum esti de obicei.
Multa bafta! Fundita? :*

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune si tu acolo, Buna ce faci... ajungi la acel moment sa-i zici ca il placi si gata

| denysame a răspuns:

Buna.si eu am patit la fel ca tine. aveam"inca am" un tupeu extoordinar dar cand era vorba de el nu mai aveam, prezinta-te asa cum esti, nu te preface, si nu vb in plus decat esti, da, sa ai tupeul la tine, dar asta nu inseamna sa intrebi sau sa ii spui niste chestii pe care nici "mama" nu le stie!
Succes!happy