| Cristina45 a întrebat:

Deciii numai pot de cateva zile bune ma macina un gand... gandul la fostul meu iubit, deci am fost putin timp impreuna dar eu m-am indragostit de el sa zic asa, adica incepusem sa tin la el si as fi riscat totul pentru el, adica totul in sensul ca m-as fi certat cu ai mei, ca ei nu accepta sa am un prieten acum am 16 ani, de ce nu stiu pentru ca nu sunt atat de proasta sa pic in plasa, eu zic cand incep o relatie ca nu sunt pregatita sa ma culc cu respectivu si daca accepta bine daca nu iarasi bine, in fine asta e alta mancare de peste, eu vreau sa zic ca nu mai imi iese din minte fostul iubit si ma repet as fi riscat sa ma cert cu ai mei sa fac taraboi, eu stiu ca pan la urma m-ar fi inteles ca nu au incotro si mereu mau inteles chiar daca la inceput au facut gura, asta e ma accpeta asa cum sunt big grin, si acum chiar nu stiu ce sa fac sa-l uit ...eu in prezent sunt intro relatie, dar nu prea imi sta gandu la el, ma tot gandesc la fostul, imi aduc aminte dep rima relatie. va rog damiti un sfat vreau sa-l uit, mentionez ca nu s-a bagat deloc in seama cu mine de cand ne-am despartit ( eu i-am dat papuci ), deci nu stiu ce sa fac sa mi-l scot din gand crying( plsss un sfatt, puppy dog eyes dau funda big grin

5 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Esti inca mica,pe viitor vei vedea altfel lucrurile.
Si nu trebuie sa te certi cu parintii tai,pentru un baiat care nu te merita. E normal ca ei sa fie ingrijorati si sa-si doreasca ce e mai bine pentru tine.
De multe ori ne simtim neindreptatiti,dar apoi realizam ca-n felul lor au dreptate.
Daca nu te-a cautat,inseamna ca nu-ti simte lipsa!
Cel putin nu inca. Acum depinde si de gramul de orgoliul care il are.
Eu te sfatuiesc sa termini si actuala relatie,nu are rost sa-ti bati joc de bietul baiat.
Plus ca insostient tot tu iti faci rau,apar comparatiile,si te duc cu gandu' in trecut.
Si sa stii ca de multe ori confundam starea de singuratate cu una de dor.
Cred ca tu esti mai mult ranita,ca nu te-a cautat,ca nu ti-a hranit orgoliu,sa vezi ca-i pasa si lui macar putin.
Incearca sa-ti ocupi timpul cu lucruri care iti plac.
Iesi cu prietenii!
Interactioneaza cu oamenii!
Sterge-i numarul de telefon, sterge-l de pe fb, mess.
Evita orice contact cu el, pentru ca daca il vei vedea online si-ti nu iti va scrie, te vei simti si mai rau.
Succes!
In primul rand iti trebuie AMBITIE!

| Cristina45 explică (pentru NoSmile):

Asa este, deci in fiecare seara intra pe mes si il vad, si imi aduc aminte de el si de momentele frumoase, deci ai dreptate il sterg din lista de telefon mes etc.

| NoSmile a răspuns (pentru Cristina45):

Asa!
Fi ambitioasa!
Plus ca nu te va mai vedea online, se va intreba ce e cu tine. Pe fb blocheaza-l, ca sa nu mai vada ca ''existi''!

| resemnat a răspuns:

Rupe legatura cu actualul pentru ca din povestea ta reiese ca sunteti impreuna doar de fatada, ia.l de.o aripa pe tipul asta la care ti.e gandul tot timpul si explica.i faptul ca o relatie care functioneaza bine nu inseamna doar sex, sex si iar...sex, spune.i ca sexul este doar o parte din relatie! scurt, direct si la obiect!

daca nu.i convine asta, atunci sa se duca la panarame!

mult noroc!

| PuF1zoR a răspuns:

Deci. Probabil el nu te mai place, si are pe altcineva. Daca vrei, incearca sa ii spui ce simti pentru el. Si daca te refuza, mai sunt multi baieti pe lume... Viata trebuie traita. Incearca sa te pui cu alt baiat si incet incet o sa il uiti pe fostul'winking
App. O fsta cs tine trebuie sa zambeasca si sa fie fericita mereu. Nu sa fie trista happy sper ca te-am ajutat papa :*