| anonim_4396 a întrebat:

deci acum 2 zile prietena mea era foarte suparata (pe toata lumea zice ea) dar toata supararea / nervii erau "aruncati" asupra mea.Aseara a venit de la scoala (a sters pozele cu mine, relatia pe facebook) asta mi-a dat de inteles ca ne-am despartit.I-am spus ce simt pentru ea, tot si mi-a spus sa o sun cand vreau.Am sunat-o am vorbit 2-3 ore in continuu eu zic ca ne-am impacat.Intrebarea mea este de ce parea ca e suparata doar pe mine? Si inca ceva, tot aseara inainte sa o sun m-a intrebat daca am vorbit cu o fata in statie asta inseamna ca tine la mine? (daca nu am explicat bine, spuneti-mi ce nu ati inteles si am sa incerc sa explic din nou)!

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca era suparata doar pe tine. Te-a vazut discutand cu alta fata si a fost geloasa, ceea ce inseamna ca nu tine la tine, te considera doar o prorietate. Trebuie sa aveti o discutie serioasa despre drepturile fiecaruia si despr cum va comportati unul cu celalalt.

| LWikErR a răspuns (pentru Brigaela):

Da.dar ea era suparata dinainte sa vorbesc cu fata aia.sad

| Brigaela a răspuns (pentru LWikErR):

Probabil doar fite de copi rasfatat si insuficient de inteligent. Chiar daca avea un motiv real ed suparare (moartea cuiva foarte deag, o boala grava a unui parinte) nu este permis sa te exprimi in halul ala, sa-ti bati practic joc de altii.

| Lumeaîn3D a răspuns (pentru Brigaela):

Bine punctatwinking..Foarte adevărat, respect happy

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Supărările şi geloziile nemotivate sunt doar fiţe. E imatură şi vede lucrurile doar în alb şi negru.

| InnocentSίn a răspuns:

Oamenii cand sunt nervosi se exprima in cele mai ciudate feluri. Poate ea, stergandu-ti pozele si relatia de pe fb. asa si-a descarcat nervii pe ceva ce a suparat-o.Pentru ca de la starea de nervi la parere de rau poti trece foarte usor.Si poate asa a reusit ea sa se calmeze.
Incearca sa o faci sa rada, sa iasa din starea aceea.
Si eu fac la fel cand ma enervez pe ceva.Nu tip la persoana respectiva ci la persoana care mi-e cea mai draga, poate asa a reactionat si ea. happy
Bineinteles, tine la tine.Dar pentru a va apropia si mai mult fa si tu ceva pentru ea. (un mic sfat) happy
Bafta! :*

| LWikErR a răspuns (pentru InnocentSίn):

Pfu laughing) exact asa a facut si ea.sad
dar spune-mi, parca nici nu vroia sa mai vorbeasca cu mine, dar daca nu tineam la ea, nu mai vorbeam cu ea nu incercam sa vad ce are. Si i-am spus ca puteam sa o sterg de pe fb sa ii blochez numarul ce facea ea daca vroia sa ne impacam. Si mi-a spus mai multe ca isi facea alt fb ma suna de pe alt numar. eu acum incerc sa vad daca tine la mine sau nu sad nu mai inteleg nimic sad

| InnocentSίn a răspuns (pentru LWikErR):

Ori e geloasa.ori vrea mai multa atentie din partea ta.Altfel nu-mi explic de ce reactioneaza asa... thinking

| fotbalistata a răspuns:

Banuiesc ca tine la tine.parerea mea e ca certurile astea sunt simple copilarii din partea ei. vorbeste deschis cu ea, si intreab-o ce vrea mai exact de la tine, daca vrea o relatie serioasa cu tine, etc.

| LWikErR a răspuns (pentru fotbalistata):

Am sa o intreb. multumesc pentru sfat

| Lumeaîn3D a răspuns:

Cel mai probabil crede că ieşi cu alta.Şi e supărată pe tine... Spune-i că nu are motiv pentru care să fie geloasă şi că dacă vorbeşti cu o fată asta nu înseamnă că o iubeşti pe fata aia. Încearcă să petreci mai mult timp cu ea ca să-i dovedeşti că întradevăr ţii la ea. După ceea ce ai scris mai sus ni-am făcut concluzia că ea nu are destulă încredere în tine, iar încrederea într-o relaţie e foarte importantă. Aratăi că ieşti bărbat de încredere, iar cînd spun bărbat mă refer la tipul de băiat matur care ştie ce face şi care respectă persoana iubită.E o fată dificilă dar o să te descurci tuwinking, asta în caz că o IUBEŞTI cu ADEVĂRAT!

| LWikErR a răspuns (pentru Lumeaîn3D):

Si mi-a zis intr-un final de ce era suparata, pentru ca nu stiu cica se juca cu un coleg...si ala a sarutat-o si ea mi-a zis mie ca nu i-a placut ceva de genu ca i s-a parut oribil...dar daca nu i-a placut de ce "s-a despartit de mine" am pus in ghilimele pentru ca nu a spus clar ca vrea sa ne despartim, si oricum am vorbit aseara cu ea si "ne-am impacat" chiar daca ea zice ca nu am fost certati thinking a zis ca atunci cand e suparata pe cineva, e suparata pe toata lumea.

| Lumeaîn3D a răspuns (pentru LWikErR):

Hmmm mda dificilă fată ai tu. happy.În orice caz acum totul e bine.Dar nu prea cred că e ceva legat de sărutul cu colegul ăla. În ceea ce ţi-a spus atunci seara că cică dacă ai vorbit cu o fată în staţie e ceva bizar..De unde aşa din senin a scos ea vorba aia?, sau i-a spus cineva? cum ar fi colegul ei care zici că a sărutat-o, cred că a spus o minciună ca să vă despartă, e firesc că e gelos pentru că ea e cu tine şi nucu el.Dar asta e doar o presupunere de a mea, dar foarte probabilă,, Încearcă să vorbeşti cu prietena ta despre ce i-a spus colegul ălawinking.

| LWikErR a răspuns (pentru Lumeaîn3D):

Pai ea mi-a spus ca ala a sarutato..pai chestia cu fata in statie cica se ducea la antrenament si ne'a vazut in statie thinking

| Lumeaîn3D a răspuns:

Aaaaa...Păi de ce n-ai spus aşa de la început happy ei nuştiu cred că aşa e ea, cînd e nervoasă se descarcă pe toată lumea.Am întîlnit aşa persoane credemă,, Şi sunt tare dificile

| LWikErR a răspuns (pentru Lumeaîn3D):

Aiaiiaaai laughingoke bine m-am impacat cu ea, acum sper sa se supere cat mai rar si cat mai putin laughing)

| Kokoooooo a răspuns:

Probabil crede ca o inseli... happy

| LWikErR a răspuns (pentru Kokoooooo):

Nu stiu ce sa zic nu i-am dat niciun motiv sa creada asta.straight face doar odata m-am dus sa o iau de la scoala dar plecase ca 2 ore ca ii era rau si nu am mai vorbbit si i-am spus ca la intoarcere am dus o fosta colega acasa...atat nu cred ca asta e un motiv.straight facethinking