| anonim_4396 a întrebat:

Deci,,, am avut o relatie cu un tip de la mine din liceu, el este mai mare cu un an ca mine. Dupa o saptamana mi-a dat un mesaj in care mi-a spus ca vrea sa ne despartim,, deoarece si-a dat seama ca inca mai are sentimente pentru fosta lui prietena si nu vrea sa ma faca sa sufar. Normal ca la inceput nu l-am crezut. Dupa doua zile a intrat pe messenger si mi-a spus sa nu ma simt prost, el este de vina pentru ca s-a grabit (inainte de a avea relatia eram prieteni buni). Asta s-a intamplat acum 3 saptamani, de atunci vorbim in fiecare seara pe messenger sau prin mesaje. Intodeauna el incepe conversatia. Nu stiu ce sa zic daca il mai plac sau nu. Vreau sa stiu de ce mai vorbeste cu mine daca el a vrut sa ne despartim. Ce fac? Faza este ca acum vorbim despe tot ceea ce vorbeam si inainte de relatie... este ca si cum nici nu a existat ceva intre noi. Oricum intr-o saptamana nu se intampla prea multe dar vorbeste cu mine ca si cum as fi sora lui cateodata si alta data ca si cum este indragostit de mine. Este foarte complicat...

P.S.: Imi pare rau ca am scris un roman (si inca nici pe jumatate din ce am avut de spus).

Voi ce credeti? big grin

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Hei! Daca tu nu tii la el decat ca la un prieten, ca la un frate mai mare si te simti bine vorbind cu el pastreaza aceasta relatie. E mai dificil daca tu esti indragostita de el pentru ca atunci cand iti va vorbi de iubita lui sau de alte fete nu o sa te simti bine, vei suferi.
Macar a fost cinstit si a pus capat relatiei cu tine inainte de a avansa in mai mult, in a simti mai mult.Asta inseamna ca tine la tine, ca te respecta si ca nu a vrut sa te faca sa suferi.
Tu faci asa cum consideri ca iti este mai bine.
Succes! happy

9 răspunsuri:
| がさいゆの a răspuns:

Buna.Lasa-ma sa te intreb:Tu te simti acum prost ca te vede ca o prietena foarte buna? Dar daca te-ar fi vazut ca pe cineva care nu ar fi insemnat nimic altceva,decat o fata normala? Te-ar fi durut, nu-i asa? Eu spun ca este o relatie foarte stransa si ca trebuie sa o imbratisezi, sa o imratisezi foarte tare, dar sa nu o sugrumi adica nu exagera.Fa asta si probabil ca veti deveni din nou un cuplu, daca asta vrei de la el.

| AnaaML a răspuns:

El te tot baga in seama, si trage de tine sa vorbiti, pentru ca vrea sa fiti incontinuare prieteni. E clar ca si-a dat seama ca nu vrea sa te piarda ca prietena. Si cateodata vorbeste ca si cum ar vrea sa fie iubitul tau. ori pentru ca e confuz, ori pentru ca asa se intampla cu cel mai bun prieten. Cand ai un cel mai bun prieten, e ca si cum ai avea si o mama si o tata si un iubit si un frate si orice in aceeasi persoana.
Important este ca si-a dat seama ca greseste la timp. Eu zic sa ramaneti prieteni

| neutrino a răspuns:

Lasa lucrurile sa decurga asa cum sunt acum. E nevoie de ceva timp pana cand apele se vor limpezi.

| oOSaritaOo a răspuns:

Nu cred că te mai place, doar se simte prost că te-a părăsit şi atunci încearcă să se revanşeze faţă de tine, să nu te lase singură. happy Eu aşa aş face... :S

| Hieer a răspuns:

El chiar daca vrea sa va despartiti, nu poate renunte la tine...Intraba-l de ce inca iti m-ai trimite mesaje, daca voi v-ati despartiti...

Sper ca te-am ajutat!

| danielcoman32 a răspuns:

Fii mai atenta data viitoare, experienta asta te va ajuta sa discerni mai bine.invatam pe cum crestem, asta e!

| Sophie7 a răspuns:

Te-a considerat de la bun început o soră. Probabil când aţi fost împreună a fost o atracţie puternică, dar de scurtă durată, mai apoi el dându-şi seama că nu merge o relaţie, şi e mai bine să rămâneţi prieteni. Acum se comportă cum se comporta înainte pentru a uita relaţia dintre voi. Vrea să fiţi ca la început, nişte buni prieteni, aşa că tratează-l ca atare. >big grin

| silvipityka a răspuns:

Pai cred ca te considera ca o sora si poate vb orice cu tine si mai vb cu tine ca nu vrea sa va certaţi si sa ramanteti ca inainte

| dramameiz a răspuns:

Daca chiar vroia sa nu te faca sa suferi atunci te lasa in pace. Avand in vedere ca initiaza el totul, eu cred ca tipul asta e confuz sau pur si simplu ii place sa se joace cu sentimentele tale.
Depinde acum si de tine, de ce nu il confrunti ca sa afli direct de ce continua in maniera asta "prietenia" voastra?