| tigersss a întrebat:

Buna TPU deci am nevoie de niste raspunsuri deci ultimul meu contact sexual a avut loc pe 10 iulie pe 14 iulie mie venit ciclul pentru prima oara a durat 6 zile desi trebuia sa-mi vina pe 12 august nu mi-a venit nici pana acum in data de azi 11 septembrie am ai avut niste scurgeri albe dar foarte rare si de scurta durata deci e posibil sa fie o dereglare? deci mi-a venit pentru prima oara si apoi nu mia mai venit.deci ce sa fie? au funda si vot ps:cand am avut contactul sexual prietenul meu nu a ejaculat in mine
Nu am stari ciudate sau alte chesti
Cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| anka89 a răspuns:

Deci hmmmmmm, daca zici ca scurgeri dar foarte rare nu cred sa fi insarcinata, o data ce ramai o sa ai scurgeri si destul de dese.si vreau sa te rog sa folosesti NEAPARAT prezervativ din mai multe motive. daca esti ingrijorata du-te si fa un test de sarcina fara sa spui "mi-e frica "si chestii de genul asta.si gadeste-te ca o sarcina poate aparea si fara sa ai vreo simptoma, asta depinde de la organism la organism.asa ca TEST DE SARCINA.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mai intai,fa un simplu test de sarcina,desi, nu cred ca esti insarcinata.
Pe urma, gandeste-te.Ai facut vreo dieta,te-ai obosit cu ceva,te-ai amarat,te-ai stresat? Posibil sa ai o dereglare hormonala de toata frumusetea...
La fel,poti avea si o raceala puternica,vezi,motive sunt multe si aici noi mergem pe orbecaite,presupuneri facem!
Adevarul este ca cel mai corect este sa mergi la un medic ginecolog,el va sti sa-ti spuna exact ce e cu tine,deja au trecut doua luni de la ultimul ciclu,cam intarzii.
Sfatul meu este sa-ti faci un test de sarcina si, apoi, sa discuti cu mama ta si sa mergeti la un medic ginecolog.
Ai grija de tine.
Sanatate si ai grija!

| Zenithf a răspuns:

Umm, se poate sa fi insarcinata, la unele cabinete se dau gratuit teste, asa ca ia si fa si tu unul.
La 14 ani sa fii insarcinata deja cam nasol, dar oricum nu ai fi prima.

| adryana_6040 a răspuns:

Poate fi o raceala, dar poate fi si o sarcina. Testul nu iese pozitiv chiar din primele zile de intarziere. Mai asteapta vreo doua zile, repeta testul de sarcina din urina de dimineata si apoi, indiferent de rezultat, du-te la ginecolog

| tigersss explică:

Totul este bine.Nu am ramas insarcinata.Sunt dereglari.

| Alec a răspuns:

E 10 lei un test de sarcina papusa happy

| Infraverde a răspuns:

Esti sucita rau de tot, tu stii ce vrei sau pui intrebari la misto?

http://www.tpu.ro/......ce-sa-fie/