| efimash a întrebat:

deci asa o intrebare. Am avut contac sexual cu prietena mea protejat, dar atunci cand am ejaculat am scos penisul si prezervativul dupa cateva secunde se sparse eram cu penisul deasupra vaginului e posibil sa ramas insarcinata?

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat nu este posibila o sarcina.

| Axys a răspuns:

Daca s-a spart in interior e posibil... si daca nu va doriti sa se intample nimic ducei-va la faramcie si luati un anti conceptional

| efimash explică (pentru Axys):

NU s-a spart in interior, dar in exterior.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Axys):

Gresit. Intro astfel de situatie se discuta in mod obligatoriu cu un medic ginecolog. Este singurul care poate analiza situatia reala pe baza intrebarilor si raspunsurilor primite si daca constata ca sexul a fost intretinut in perioada fertila si aparitia unei sarcini nu mai poate fi impiedicata, va propune si indica pastila cea mai indicata spre a fi folosita. Insa se naste intrebarea; cum este posibil ca sperma sa ajunga in vagin daca penisul a fost scos din vagin inainte de a se produce ejacularea si prezervativul s-a rupt/spart in momentul in care era in exterior. Intro astfel de situarie este greu de crezut ca s-ar putea forma o sarcina chiar si in cazul in care sexul a fost intretinut in perioada fertila.

| Rozzovela a răspuns (pentru efimash):

Depinde daca era in perioada fertila