| ReZiSTorr a întrebat:

Deci. de doua saptamani sau chiar trei m-am despartit de prietena mea.La inceput, dupa ce ne-am despartit, ne-am mai certat. pana ce i-am dat block. Apoi, a pus-o pe o prietena sa imi spuna sa o deblochez pentru ca sufera.Deci, eu dupa ce ne-am despartit, sufeream si ei chiar nici nu-i pasa. Apoi cand i-am dat block, si-a dat seama ca s-a terminat.Am deblocat-o si a inceput sa imi spuna ca si ea suferea, doar ca nu-mi spunea.Acum am vorbit cu ea si i-am spus ceva cuvinte frumoase si a spus : ma iubesti? Eu i-am zis ca nici nu stiu ce simt acum pentru ea, sunt intre.Asa a spus si ea.Ne iubim, dar nu suntem impreuna sad.Ne tine ceva si nu putem fi impreuna ca si inainte.Am gresit amandoi.As vrea sa ma impac cu ea, si ea vrea dar nu putem sad Ce sa fac? I-am adus aminte de momentele frumoase si au spus ca au foarte frumoase. Vreau argumente cat de cat folositoare.Dau funda!

Răspuns Câştigător
| LoseYourMind a răspuns:

Hei, in fiecare relatie exista momente frumose si momente mai putin frumoase..Intr-adevar voi va iubiti, dar orgoliu urla in voi..nu va lasa sa fiti fericiti, IMPREUNA! Daca ati reusi sa faceti amandoi compromisuri pe viitor sunt sigura ca totul o sa fie binebatting eyelashes Dati-va o sansa la fericire, certuri o sa mai existe, important e sa treceti peste si iubiti-va ca meritati..viata e prea scurta pentru a mai incapea si orgoliul!
Cum sa faci sa va impacati? Simplu: o fata nu are nevoie decat de: atentie, respect, sinceritate si afectiune..devedeste-i in fiecare si cat de importanta este pentru tine chiar daca la inceput o sa te refuze..dovedeste-i ca o iubesti si nu vei regreta pentru ca iti arati adevaratele sentimente. Bafta in continuare! happy

10 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Bună!
Faza este ca mereu o sa fie momente frumoase de care îți aduci aminte, poze și chestii de Astea. Cu ăsta rămâi. Cu nimic mai mult. Dar dacă voi nu mai sunteți ppregătiți de a avea din nou o relație nu e un lucru așa rău. Dar faza e ca voi va iubiți și mereu a fost ceva intre voi dar poate nici măcar nu ați observat.
Sper ca te-am ajutat. Baftă!

| vocea a răspuns:

Pai daca va iubiti amandoi sigur o sa puteti, trebuie sa treceti peste orice

| sweetangels a răspuns:

Lasati orgoliul la o parte. Fa tu primul pas si impacati-va. Si gata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sweetangels):

De ce sa se mai impace? prima oara e greu sa te desparti, dupa o sa se impace si desparte la 2 saptamani, ca majoritatea "relatiilor" in ziua de azi.
pierdere de timp, parerea mea

| sweetangels a răspuns (pentru anonim_4396):

E adevarat, din pacate o data ce rupi o relatie e ca o ata...ii faci nod insa acel nod il vei simti de fiecare data...stiu ce zici, insa fiecare are norocul lui

| ReZiSTorr explică:

A spus ca au fost frumoase si pentru ea, ma scuzati

| LoseYourMind a răspuns:

Hei, in fiecare relatie exista momente frumose si momente mai putin frumoase..Intr-adevar voi va iubiti, dar orgoliu urla in voi..nu va lasa sa fiti fericiti, IMPREUNA! Daca a-ti reusi sa faceti amandoi compromisuri pe viitor sunt sigura ca totul o sa fie binebatting eyelashes Dati-va o sansa la fericire, certuri o sa mai existe, important e sa treceti peste! Bafta in continuare! happy

| Rebeka88 a răspuns:

Daca vreti amandoi, de ce nu va impacati? nu mai depinde de nimeni. daca nu va impacati suferiti amandoi degeaba.stai un pic, ia-i dat block? era-ti impreuna pe facebook? sau aici? daca da nu inteleg de ce suferiti daca nu v-ati intalnit

| ReZiSTorr explică (pentru Rebeka88):

Ne-am intalnit de foarte multe ori, sta la 5 minute distanta de mine.