| deyadeyutza96 a întrebat:

deci imi place de un baiat (cred ca el stie)laughing in fine dar el e mai timid, nu prea iese din casa..., insa azii a iesit si am trecut pe langa el m-a salutat si atat (poate ca lui nu ii place de mine)sad dar de fiecare data cand stau cu un baiat si se intampla sa ma vada sta si se uita la noi si pleaca (parca ar incerca sa imi zica ceva ) de ce face chestia asta?

Răspuns Câştigător
| BiiaB a răspuns:

Salut!
Ideea este ca nu ati petrecut timp impreuna ca sa afli cu adevarat sentimentele lui.Incearca sa intri mai mult in vorba cu el,vorbiti mai mult pe mess,sau facebook,dar tine minte:o relatie nu se face pe net! Dupa aceea daca el nu face niciun pas,fa-l tu, ca suntem fete, ce naiba?!:d.
Intreaba-l daca vrea sa iesiti pe afara la niste seminte.
Asta este ceea ce trebuie sa faci tu neaparat:sa socializati mai mult, sa afli care-i sunt sentimentele.
Ei bine, succes!big grin

8 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Sa sti ca nu este deloc asa, si nu te inteleg de ce nu specifici varstele voastre pentru ca si asta este un detaliu foarte important,
ei bine dupa cum am mai spus nu te fa pe tine sa crezi ca lui ii place de tine doar pentru ca tu ai sentimente fata de el.
Poate esti o adolescenta infocata dar baietii mai mari nu se prea uita la pustoaice pentru ca nici ele nu stiu ce vor, tie iti place de el dar peste cativa ani o sa ti se schimbe conceptia, modul de a gandi si genurile pentru ca momentan nu faci decat sa te ghidezi dupa felul in care arata.
Eu zic sa astepti pana la 18 ani sa te vezi cu el, chiar si acum poti vb cu el dar nu te va lua pentru mult in seama de asta te avertizez.
Numai bine!
pa, pa

Răspuns utilizator avertizat
| Clodmod a răspuns:

Pate vrea sa fiti doar voi 2 ca sa iti spuna ceva, nu crezi? happy

| andreeamada a răspuns:

Parerea mea...ia-o incet o salutare, o iesire..incet iar apoi va exista un moment cand ve-ti ramane singuri si daca reusesti sa scoti un sarut de la el e ok. daca nu, nu-ti mai bate capul ca o sa ajungi sa suferi si nu e bine.

| magdalice a răspuns:

Cam in aceeasi situatie sunt si euwinking, dar o prietena mi-a spus sa vorbim intai pe mess, sa ne cunoastem mai bine si dupa sa ii propun sa mergem la un film, sau pur si simplu sa ne plimbam si, in final, sa il intreb de sentimentele lui. happy Deci ia`o incet! Eu inca n`am incercat ce mi-a spus prietena mea(pentru. ca sunt si eu cam timida...), dar cum ei i`a iesit, ar trebui sa ne iasa si mie, si tiewinking Succes happy!

| deyadeyutza96 explică:

Chestia e ca, ne salutam dar cand astept pe cineva si sunt singura trece pe langa mine si ma saluta nimic mai mult, insa cand sunt cu un baiat se opreste si se uita la mine de parca ar fi gelos sau asa cevalaughing bine ca si el de Craciun anul trecut a stat cu una din cele mai bune prietene ale mele si se sarutau in fata mea, dupa am aflat ca el vroia sa ma faca geloasa laughing nu stiu ce naiba sa mai fac pentru ca nu stiu sigur daca ma place si mie asa sa ma duc sa il intreb poate ca el nu ma place si o sa inceapa sa rada sau mai stiu eu ce...

| deyadeyutza96 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.:*:*