| ZuZuLove18 a întrebat:

Deci sa va spun problema mea. Sunt in clasa a 9 a, si in clasa a 8 a s-a transferat un coleg la noi in clasa. Prin luna mai mi-a cerut numarul de telefon si a inceput sa imi dea mesaje. Mi-a spus ca ma place si ca eu sunt diferita fata de alte fete, ca sunt cuminte etc (nu ma cunoaste cu adevarat). Eu nu am vrut sa fiu cu el, ba chiar il luam la misto. El mi-a pus ca nu o sa renunte la mine pentru ca el chiar ma place mult si o sa intre in acelasi liceu cu mine chiar daca eu am medie mare si el mica. In fine, am intrat la acelasi liceu. Si in ultimele saptamani de vacanta am inceput sa ma gandesc la el si a inceput sa imi placa de el, abia astept prima de scoala ca sa il revad. In prima zi nu m-a bagat in seama, dar apoi i-am facut eu cu mana si a inceput sa zambeasca si sa vorbeasca cu mine. Prin noiembrie am fost cu el, cam o saptamana iar apoi mi-a spus ca nu ne potrivim etc. Apoi, dupa o luna iar incepuse sa imi dea mesaje cu "te iubesc" si etc, am fost iar cu el. Cam 3-4 zile si pe urma iar a inceput cu: nu ne potrivim, eu tin la altcineva etc. De revelion mi-a dat mesaj si m-a intrebat daca vreau sa avem o relatie serioasa, am acceptat si ne-a tinut cam 2 saptamani. Dupa 2 saptamani imi da mesaj si imi spune ca el e cu mine dar tine la altcineva si nu poate sa ma minta ca ma iubeste, am zis ok. A doua zi mi-a dat mesaj cu "ce faci" si nu i-am raspuns (nu aveam credit) dupa o saptamana cand mi-am incarcat telefonul i-am dat eu mesaj si l-am intrebat ce mai face si mi-a raspuns: "din rau in mai rau fara tine". Si pe urma imi da mesaj: "iubi ai alea 20 de mesaje". Azi m-a intrebat daca vreau sa ies in parc cu el si nu am acceptat. Nu mai inteleg nimic. Ba imi spune ca ma place din generala si ca tine mult la mine, ba imi zice ca nu ne potrivim. Chiar nu inteleg. Va multumesc ca ati citit. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Mademoiselle a răspuns:

Nu este sigur pe sentimentele lui, asta e sigur! Nici el nu cred ca intelege ce vrea, ce nu vrea, ce isi doreste si ce nu isi doreste! Vorbeste cu el si spune-i ca asa nu va merge niciodata, sa se gandeasca bine ce vrea, daca te vrea cu adevarat sau daca nu sa te lase in pace, ca te chinuie si pe tine si in acelasi timp si pe el! Nu esti o jucarie care atunci cand vrea se joaca cu tine si pe urma te pune in cutia cu jucarii si cand ii vine iar sa se joace cu tine sa te ia! Esti om si ai si tu inima si sentimente! Cand te va cauta din nou stai de vorba cu el inainte sa accepti sau sa il respingi, pentru ca asa nu va merge niciodata! Daca nu va potriviti de ce te mai vrea, de ce te mai cauta? Stai de vorba cu el este cea mai buna solutie! Succes te puuup :*

11 răspunsuri:
| Mademoiselle a răspuns:

Mssss pentru fundita :*

| MiK3L a răspuns:

E un ASSHOLE. Si un magar, eu nu l-as mai fi bagat in seama. Si i-as fi dat si vreo 2.

| LolitaLempicka a răspuns:

Un imatur care nu te merita, spune-i adio si nu mai da nici o flegma pe el ca nu merita!

| Charm a răspuns:

Eu ti-as zice sa o termini cu el. El zice ca vrea o relatie serioasa dar faza e ca el nu e serios. O relatie serioasa consta in sinceritate, respect, si mai ales dragostea adevarata pe care o simt ambele persoane. el nu prea da dovada ca e serios in relatia asta si m-ai mult te foloseste ca pe o marioneta. Mai bine cauta un baiat normal, care stie ce vrea, care sa te respecte, sa fie sincer cu tine si sa te iubeasca nu un baiat ca si tipul de care ai spus. E decizia ta, sper ca te-am ajutat intr-un fel, bafta!

| virusz a răspuns:

Drogat! Un sfat:treci pe abonamentbig grin

| misssknow a răspuns:

Eu zic sa renunti el nu stie ce vrea

| Myymyy a răspuns:

Tu nu esti o jucarie sa o aprinda el cand vrei tu cine se crede ba iti da mesaje ca vrea sa fie cu tine ba nu-ti da acest baiat se joaca cu tine nu este de tine deloc spune-i sa inceteze cu toate mesajele si sa te lase in pace ca nu mai tine cu tine sa se duca la alte fete sa le faca asa si daca crede ca tu esti cuminte inseamna ca te ia de proasta.etc...Sper ca team putut ajuta funda?

| KamiiPanda a răspuns:

Fara suparare, dar eu personal cred ca baiatul asta te foloseste...
Mie mi s-a intamplat acelasi lucru, si crede-ma ca nici eu nu intelegeam ce se intampla la inceput, dar a fost bine ca am avut mereu prietenii alaturi!
Crede-ma ca o sa iti fie greu sa treci peste toate, daca tu chiar tii la el atat de mult, dar o data ce iti vei da seama ca el nu tine la tine, si chiar merita sa fie numit 'player' daca tot spune ca este cu tine dar mai tine la o alta fata o sa vezi ca nu o sa iti mai fie greu sa iti vezi de viata ta! O sa uiti de el cu usurinta cand iti vei da seama ca el te-a folosit.
Baftaa! (:

| alina_6234 a răspuns:

Buna nu stiu de ce dar am senzatia ca tu pentru acest baiat este doar asa sa treaca timpul eu zic sa iti vezi de treaba ta si sa iti gasesti alt baiat care sa te respecte si a fie cu tine in permanenta nu doar atunci cand nu are ce face sau cand nu are cu cine sa iasa... parerea mea...eu una nu mi-as bate capul cu unul ca ala

| Claudiu2000 a răspuns:

Eu cred ca el vrea decat sa para ca e cu cineva mai popular, stiu pentru ca si un baiat de la mine a patit la fel

| Pejo a răspuns:

Da!