| Eusinimenialtcineva a întrebat:

Deci, sunt cu iubitul de 8 luni si noi ne intalnim in fiecare zi si stam foarte mult impreuna nu ne-am plictisi unul de altul niciodata, pana aici nici nu este nici o problema.El este fotbalist de 7 ani, nu ma deranjeaza pe mine asta ci am vrut sa zic ca el azi a plecat in cantonament pentru o saptamana departe de orasul meu si mie foarte greu fara el acum! Vorbim noi pe telefon, cand poate imi scrie mesaj sau ma suna dar nu e acelasi cand e in fata mea si il pot saruta!
Cum sa fac sa treaca mai repede zilele?
Si mai am inca o problema, deci eu o sa am la inceputul anului ore de dupa masa de la 12-1 si el de dimineata el o sa aiba 2 antrenamente pe zi una dimineata si dupa masa pe la 4-5 si eu ies pe la 6-7 si nu prea cred ca o sa ne putem intalni!
Mi frica ca asa o sa se strice relatia adica mi frica ca ne-am distanta si ca nu o sa mai vorbim ca el o sa stea mai mult cu prietenii cand nu a fi cu mine si poate sa obisnui cu ei mai mult si nu stiu! Deci chiar nu stiu cum ar fi mai bine, ne iubim foarte mult dar imi e frica ca il pierd! Ce as putea face in aceasta privinta? adica in toata privinta asta?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Alexakos a răspuns:

Exact asta este motivul pentru care se despart multi. din cauza fricii cum ca l-ar pierde pe celalalt. in cazuri din astea nu ai ce a face decat sa ai incredere in relatia voastra, in el si sa astepti.
insa sa-ti dau un sfat. atunci cand vine din cantonament sau pe unde mai pleaca cu zilele... fa-i surprize. daca ati inceput viata sexuala, atunci cand vine fa-i o cina romantica (daca nu sti sa gatesti cerei cuiva sa te ajute sau minte-o pe mama ta sa gateasca ceva ca iti este foame. (nu stiu cati ani ai si cum e relatia voastra si cum relatia ta cu mama ta). niste lumanari acolo si aveti o cina romantica si dupa aia la dormitor(asta o poti face si fara sex). alta data pune lumanari si alte chestii in baie cu spuma si na... de fiecare data tot cate ceva care sa-l faca sa nu vrea sa te piarda. barbatul vrea chestii din astea. atunci cand femeia/iubita lui nu-i face poftele (sa nu se inteleaga gresit, nu trebuie sa-i faci numa tu lui) atunci barbatul se plictiseste si cauta ceva nou. un dintre motivele des intalnie in casnicii.
fal pur si simplu sa nu vrea sa te piarda.