| razvan967 a întrebat:

Vreau sa va povestesc ceva si poate asa ma ajuta-ti cu niste sfaturi big grin. Deci mai de mult prin august am cunosc o fata pe facebook, am inceput sa vorbim zilnic la telefon chiar stateam pana la 12 noaptea si vorbeam intruna,ea deja ii placea mult de mine chiar si mi-a spus asta si da si mie imi placea de ea, acum pe la inceputul lui noiembrie ne-am hotarat sa ne intalnim desi nu stam chiar departe doar 45 km distanta, ea vroia de ceva timp sa ne intalnim...Am hotarat o zii dar din pacate in ultimele doua zile a trebuit za refuz deoarece sefu m-a chemat la munca si nu puteam sa nu merg
A zis lasa atunci pe utmayoarea saptamana, a venit urmatoarea saptamana i-am zis no poti vorbi cu maicata daca te lasa pe vineri sa ne intalnim a zis ca bine, joi inainte cu o zii de a ne intalni imi spune ca nu mai vine niciodata.Nustiu ce ia bagat maicasa in cap ca sa nu se mai intalneasca cu mine.Ia di acum imi mai lasa mesaje pe facebook dar orcum se vede ca sa schimbat nu mai vorbeste cum vorbea inainte si deastea. Spuneti cu ce am gresit eu sau cum pot face sa isi schimbe parerea adica sa acepte sa ie-se la o intalnire.Va multumesc si imi cer scuze daca am greseli de ortografie.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Cati ani are fata/tu?
Cum c rezi ca s-a simtit acea fata in momentul in c are tu ai anulat prima intalnire? tu ai dreptate in felul tau, nu ti se pare ca ai gresit, te-ai dus la locul de munca, astfel riscai sa te puna pe liber.
Dar oare fata a crezut? fiind prima intalnire...
Pune-te o clipa in locul ei.
Este adevarat, poate si mama a avut un cuvant de zis.
Atat timp cat nu v-ati intalnit, nu cred ca suferinta este prea mare.
Iar daca ea s-a schimbat, inseamna ca ceva a suparat-o rau si vorbele m amei au cantarit foarte greu.
Incearca sa o intrebi de ce a devenit mai rece.
O zi buna happy