| Krisstinna a întrebat:

Buna TPU :* deci sunt cu un baiat de aproximativ 2 saptamani el are 25 de ani si eu 17 la incepu mi-a placut de el dar acum a intervenit alt baiat in viata mea cu care nu am vorbit deloc dar simt ca m-am indragostit de el. Nu vorbim dar in schimb ne uitam ochi in ochi celuilalt :* nu stiu cum sa fac sa vorbesc cu el si ce sa fac cu actualul meu iubit eu stiu ca tine la mine dar eu nu il mai plac. Familiile noastre se cunosc de mult timp si imi este rusine sa ii spun ca numai vreau sa fiu cu el pentru ca m-am indragostit de alt baiat va rog ajutati-ma sad FUNDAA :*

Răspuns Câştigător
| BlackEyedGirl a răspuns:

Dragostea cu forta nu se poate, zi-i baiatului ca nu mai simti asta, nu trebuie neaparat sa ii zici ca il parasesti pentru altul, zi-i doar ca nu mai simti asta pentru el, ca sentimentele nu le poti controla tu :3 si cu celalat. nu stiu ce sa iti zic, nu prea ma bag eu in vorba cu ceilalti, de obicei ii las pe ei sa faca primul pas sad ce pot sa iti spun? inventeaza o scuza, un subiect banal si vorbeste cu el, poti sa il rogi sa te ajute cu ceva si apoi sa incepeti sa faceti cunostinta thinking saaaau sa te bagi in vorba cu el pe facebook si sa ii zici ca "te plictiseai si voiai sa mai cunosti lume noua, si cum pe el l-ai tot vazut in ultimul timp..." :3 Succes :*

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu inteleg ce cauti tu la 17 ani cu unul cu 8 ani mai mare

| Alcyon a răspuns:

Lasa-l in pace pe ala de 25 de ani. E prea mare pentru tine. El, la varsta lui, probabil ca vrea sa-si faca familie, sa se mute etc. Tu, la 17 ani, nu prea-i poti oferi nimic. Nici serviciu nu ai.

| 0x11111051 a răspuns:

La virsta luia de 25, mai bine lasa-l in pace! Iar daca va legati cumva, la ziua lui de nastere sa-i cadonezi "Codul Penal".

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Prin analogie, ai stat 2 saptamani cu un baiat pe care nu-l iubesti. N-ai sa ghicersti niciodata ce te face asta :->

| LoredanaT a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine ..nu trebuie sa stai fortat de dragu familiei..sau a prietenilor si e doar 2 sapt nu e 2 ani...trebuie sa vb cu el ii spui ca simti ca ceva nu merge si trebuie sa inteleaga...