| Zuzatah a întrebat:

deci va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat! Eu cunosc un baiat de 10 luni, si vorbim numai pe facebook, mess si ne auzim la telefon...suntem impreuna...eu am 14 ani si el 15, el ma iubeste, si eu il iubesc dar nu ne-am intalnit niciodata! Intr-un final imi zice ca vrea sa ne intalnim neaparat, ca nu mai poate sta fara mine, ca vrea sa ma sarute sa ma stranga odata in brate:X de cate ori vorbeam cu el la telefon plange! Si el s-a hotarat sa ne intalnim Miercuri! El fiind din Tg Mures si eu din Arges va dati seama ca distanta este foarte mare, si el a strans banii, si va veni la mine miercuri! Dar problema este ca el pleaca Marti dimineata pe la ora 9 din Tg mures apoi ajunge la Sibiu si de la Sibiu vine in Pitesti pe la ora 18:30, din pitetsi trebuie sa ia un alt autobuz si ajunge la Arges pe la ora 21-22 Marti seara! Problema este ca nu are unde sa doarma pana miercuri si eu am probleme cu parintii nu le pot zice ca vine un baiat la mine pentru ca ma va certa sigur. Nu stiu ce sa fac, sa le spun la parinti sau sa nu le spun? Sigur aman2 mi-ar da un raspuns negativ sad eu il iubesc mult pe baiatul asta si as da orice sa ne int! Sa zicem ca va dormii undeva Marti noaptea, dar a doua zi Miercuri dupa ore va zice sa ii arat unde stau, dar dupa cum v-am zis nu vreau sa il vada parintii, si persoanele dupa drum (stau la tara)! Va rog frumos, spuneti-mi ce sa fac, un sfat va rog mult! Funda! happy :X

25 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Vorbeste cu un prieten, coleg de scoala, sau var-poate gasesti unde sa-l cazezi macar o noapte. Sfatuieste-l sa spuna parintilor de excursia pe care are de gand s-o faca, se vor ingrijora rau.

| Zuzatah explică (pentru Mihaela1964):

Parintii lui stie!

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Zuzatah):

Ramane ss gasesti o "gazda" pen tru el, acasa nu cred ca te vor lasa ai tai sa-l primesti.Numai bine.happy

| AndyLavy a răspuns:

Daca aveti bani, roaga pe cineva sa iti faca o rezervare la un hotel ceva trebuie sa existe ceva pe acolo prin apropiere, si puteti sta acolo cateva ore ) sau sa mergeti pe undeva la un suc. habar nu am. Incercati si vedeti voi cum rezolvati in vreun fel, important este sa va vedeti. si daca el este in stare sa faca sacrificiul asta pentru tine cu siguranta tine la tine. Eu am facut acelasi lucru pentru un baiat cu mult timp in urma.
Poti vorbi cu un prieten ceva, o ruda foarte apropiata. Alta solutie nu vad. Daca le vei spune parintilor tai, cu siguranta nu vor fii de acord, si mai mult vor fii cu ochii pe tine mult mai mult si cine stie ce se va intampla dupa.
Ai grija de tine, si mult succes!
Sa fie de neuitat, daca reusiti sa va intalniti cumva.

| Zuzatah explică (pentru AndyLavy):

Dami id-ul tau in pv

| AndyLavy a răspuns (pentru Zuzatah):

Ti-am dat.

| sensualus a răspuns:

Cum sa te iubeasca sau sa-l iubesti on line? iubirea pe bune e intr-o relatie personala

| L7w7n7d7 a răspuns:

Până ajunge el la tine se îndrăgosteşte de vreuna din Piteşti şi rămâne acolo.

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Ar trebu-i sa-i spui adevaru adica, sa-i spui ca nu poate veni pentru ca parinti tai nu sunt de acrod si daca i-ai intreba ar zice negativ, din cauza varstei tale, stiu ca va iubiti dar aste necesita timp, dar am eu o intrebare pentru tine ai vazut tu, cum arata,?

| Zuzatah explică (pentru AleeAlexaaandraaa):

Da, in poze!

| Anca16188 a răspuns (pentru Zuzatah):

Doar in pozeeee?! Fetito eu zic sa stai pe curu tau..pt ca cine stie ce o fi el de fapt, si ce parinti are el de il lasa asa singur de capu lui? Poate iti mai faci si probleme..inteleg ca v-ati atasat unu de celalalt.dar totusi..nu ai de unde sti cine este cu adevarat!

| AleeAlexaaandraaa a răspuns (pentru Zuzatah):

Na super, dar mai bine zi la baiatu de care iti place adevaru?

| Zuzatah explică (pentru AleeAlexaaandraaa):

Pai eu vreau sa ne intalnim, pentru ca m-am atasat ff mult de el sad si mna.

| AleeAlexaaandraaa a răspuns (pentru Anca16188):

Aici iti dau dreptate, dupa cat am citit vrea so sarute si sa o inbratiseze, poate o fi un obsedat, zic si eu laughing

| AleeAlexaaandraaa a răspuns (pentru Zuzatah):

Te inteleg crede-ma dar ai grija, cu el, si eu am 14 ani si avem varsta, in care numai dupa baieti... Si mie mi s-o intamplat acelasi lucru, ca vroia sa vinla baiatu de care imi placea la mine in Timisoara dar am aflat cum era de fapt, si i-am zis sa ma lse in pace etc. Dar ai grija sa nu ti se intample cum am pati-o eu

| Zuzatah explică (pentru AleeAlexaaandraaa):

Il cunosc, si isi doreste sa ne vedem nu este ca ceilalti in plus nu are mama si este foarte greu de el!

| AleeAlexaaandraaa a răspuns (pentru Zuzatah):

Na bine atungi, ce o sa faci? Ca parinti tai nu ar fi de acord fac pariu? Unde o sa stea?

| Zuzatah explică (pentru AleeAlexaaandraaa):

El a zis ca nu conteaza unde va sta!

| Anca16188 a răspuns (pentru AleeAlexaaandraaa):

Cine stie ce obsedat sexual o fii, si saraca de ea pune botusad
Mie imi e mila de ea sincer..adica nu vreau rau nimanui dar nu trebuie sa te increzi in persoane pe care macar la web sa le vezi straight face + ca in astea 10 luni mai putea veni.dar acum i so...

| AleeAlexaaandraaa a răspuns (pentru Anca16188):

Stiu si mie mi mila dar ce sa zic, asta-i iubirea

| L7w7n7d7 a răspuns (pentru Anca16188):

Eu am mers la 14 ani dintr-un colţ al ţării în celălalt. 900 km. Singur. Ce părinţi are? Părinţi normali?! Anormali sunt ăştia care nu-şi lasă copilu să se ducă în oraş cu prietenii că vai, sunt proxeneţi sau ceva gen.

| Anca16188 a răspuns:

Pai spune-le alor tai cat mai repete, ca poate vei avea noroc.le spui ca esti cuminte, ca ai o relatie de 10 luni va intelegeti foarte bine si va doriti sa va vedeti..ma bucur pentru voi ca ati reusit sa stati atata timp impreuna! Rareori se intampla asta..Bravo

| hatakamanusi a răspuns:

La moment el simte ceva pentru tine, dar nu poate fi numita 100% iubire. Daca va veti intilni lucrurile vor luar alt inteles si probabil sa va indragostiti.
Desigur ca te iubeste si tine la tine daca cheltuie atita timp tu tine.))

| mandy789654 a răspuns:

Eu zic sa va intalniti la mijlocul drumului. Fugi de acasa! Daca e in numele dragostei parintii tai vor intelege