| opierdevara a întrebat:

Heei. am nevoie urgenta de ajutor, dar trebuie sa va explic situatia mai pe larg.
imi place de un baiat dar el are prietena. a spus acum cateva zile ca ar fi dispus sa se desparta de ea pentru mine, numai ca eu trebuie sa ii demonstrez cu adevarat ca tin la el, fara cuvinte happy vorbeam la telefon in fiecare seara si intr-o seara l-am rugat sa vina dupa mine la scoala. era nervos si ne-am cam certat, iar seara cand am ajuns acasa mi-a zis pe mess ca ar fi mai ok sa ramanem doar prieteni happy
cum a inceput totul? am fost cu el 2 zile, dar doar pe facebook pentru ca nu ne-am vazut weekendul ala. apoi din cauza mea ne-am despartit. eu intre timp am fost cu altcineva si el vazand ca nu mai sunt sanse sa ma intorc la el a mers mai departe.
eu una nu inteleg ceva. daca inainte spunea ca ma iubeste si asa acum de ce s-a schimbat? nu stiu ce as fi putut sa fac sa il impresionez atat de tare. mi-a zis ca inainte orgoliul lui ii spunea sa ma urasca, dar inima nu, inima ii zicea sa ma iubeasca. eu il vreau langa mine dar nu stiu ce as putea sa mai fac.

3 răspunsuri:
| Diana769 a răspuns:

Eu cred ca, daca vei fi cu el, si el e predispus sa se desprata de acea fata pentru tine, pe viitor daca va aparea o alta oferta mai buna pentru el, iar voi veti fi impreuna, asa iti va face si tie. Adica, daca este in stare sa lase fata aceea pentru tine, sunt mari sanse ca si tu vei fi in pozitia acelei fete pe viitor. Nu e o alegere buna.

| AdeVero12 a răspuns:

Părerea mea e că a fost cam urât din partea ta să te bagi. Probabil el avea o relație destul de frumoasă cu cealaltă fată. Și cred că băiatul nu e chiar bun. Adică ce are dacă e nervos? Spune că inima îi zicea că te iubește, atunci de ce v-ați certat? Chiar dacă era nervos, tu erai mai importantă dacă a renunțat la cealaltă relație. Păi uite văzându-te cu altul, doar nu ai vrea ca încă să fie în limbă după tine?! Fără supărare, dar dacă și tu îl plăceai nu erai cu acel "altcineva". Probabil băiatul e rănit. Băieții au un orgoliu uriaș și vor să arate că nu le pasă. Probabil încă te iubește/place, dar nu vrea să fie rănit sau să-ți bați joc de el. Tu trebuia să nu-l înșeli cu altcineva, e vina ta. Și dacă am înțeles eu ceva greșit, îmi cer scuze.

| opierdevara explică (pentru AdeVero12):

Da, ai inteles gresit big grin dar stai linistita :*
uite cum e treaba, eu nu l-am inselat cu nimeni, si el nu tine la fata aia puppy dog eyes e prea mult spus ca o foloseste, dar incearca sa uite. pentru ca intr-adevar daca ar fi tinut, zilele trecute nu mi-ar fi spus ca ar fi dispus sa se desparta de ea pentru mine.