| opierdevara a întrebat:

Imi place de un baiat dar el are prietena. a spus acum cateva zile ca ar fi dispus sa se desparta de ea pentru mine, numai ca eu trebuie sa ii demonstrez cu adevarat ca tin la el, fara cuvinte vorbeam la telefon in fiecare seara si intr-o seara l-am rugat sa vina dupa mine la scoala. era nervos si ne-am cam certat, iar seara cand am ajuns acasa mi-a zis pe mess ca ar fi mai ok sa ramanem doar prieteni

cum a inceput totul? am fost cu el 2 zile, dar doar pe facebook pentru ca nu ne-am vazut weekendul ala. apoi din cauza mea ne-am despartit. eu intre timp am fost cu altcineva si el vazand ca nu mai sunt sanse sa ma intorc la el a mers mai departe.

eu una nu inteleg ceva. daca inainte spunea ca ma iubeste si asa acum de ce s-a schimbat? nu stiu ce as fi putut sa fac sa il impresionez atat de tare. mi-a zis ca inainte orgoliul lui ii spunea sa ma urasca, dar inima nu, inima ii zicea sa ma iubeasca. eu il vreau langa mine dar nu stiu ce as putea sa mai fac.

regret enorm ca " i-am calcat " pe inima in trecut, dar nu stiu cum sa fac sa vada ca noi ne iubim mult unul pe celalalt si ca fata aia nu e ceea ce pare. ca el chiar nu tine la ea. pentru ca stiu cum sunt ei doi si nu sunt chiar asa apropiati!

va rog enorm puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Raiiiisa a răspuns:

Hmm.Stii cum e un barbat insurat care ii face mereu promisiuni amantei ca isi va lasa sotia pentru ea? Cam asa e si la tine.
Daca el ar avea intentia sa se desparta de iubita lui pentru tine, ar face-o fara sa-ti impuna si sa-ti ceara sa ii arati si sa vii cu demonstratii ca-l iubesti.
Te poti frumos cu el si incerci sa vii in fiecare zi cu dovezi de iubire dar el continua sa te testeze si sa amane sa se desparta de ea.
Nu crede in promisiuni desarte in care nici el nu crede, daca te iubirea pe tine in monentul urmator nu mai exista nici o alta femeie in viata lui.Fii impunatoare, si nu ii cere niciodata sa se desparta de prietena lui ce lasa-l pe el sa faca asta daca isi doreste, si pune-i ca de abia atunci vei fi dispusa sa ii faci demonstratiile pe care le asteapta de la tine in ceea ce priveste iubirea.
Ti-ai putea gasi oricand un baiat singur care sa fie dar al tau si nu te-ai mai uita la ce are ea si tu ti-ai dori sa ai...

| KMaddieK a răspuns:

1 - daca s-ar desparti d ea pentru altcineva, poate asa va face si cu tine pentru alta
2 - daca te iubea, te ierta, nu te parasea sau ma rog... cum sa i zica orgoliul ca te uraste? daca te iubea, te iubea si.
4 - asa sunt baietii
5 - nu-l mai enerva si nu-l mai rani
6 - normal ca el crede ca nu-l iubesti daca "i-ai calcat pe inima in trecut"
Concluzie... e complicat... poarta-te frumos cu el, nu-l mai rani tongue

| opierdevara explică (pentru KMaddieK):

Ma port frumos happy. ii dau din cand in cand mesaje si aseara am vb cu el la telefon puppy dog eyes. eu inca sper la ceva, dar mi-e frica

| KMaddieK a răspuns (pentru opierdevara):

La ce?

| opierdevara explică (pentru KMaddieK):

La o relatie