| OSimplaFata29 a întrebat:

BUNA TPU! deci... vine ziua baiatului pe care il plac si nu stiu ce sa-i scriu pe feliciare sau printru-n mesaj... imi dati cateva idei va rog foarte frumos! happyhappy un fel subtil de a-i spune ca-l iubesc ( apropo, el stie ca-l plac si el ma place pe mine). si bineinteles la sfarsit LA MULTI ANI! va rog foartee mult!

Răspuns Câştigător
| Bebbe133 a răspuns:

Pai ai putea incepe asa :
"Draga...,
ma folosesc de aceasta felicitare pentru a-ti spune cele mai frumoase urari de bine, dupa care se ascund si sentimentele mele profune pentru tine.Chiar daca deja stii, iti repet ca in tot acest timp, eu te-am placut si te plac in continuare,de aceea mi-as dori ca noi sa formam ceva frumos impreuna. Sper sa ai parte de multe bucurii, sanatate si iubire din partea cui iti doresti. Astfel, iti transmit un sincer si iubitor La Multi Ani!
Cu drag!" Sper ca ti-am fost de ajutor! A si apropo, daca stie de sentimentele tale si tu de a le lui, nu trebuie sa iti fie rusine sa ti le exprimi. Sper sa mearga, funda?:*

3 răspunsuri:
| bambi12313 a răspuns:

Dar de ce nu-i cumperi o felicitare in care ii scrii despre sentimentele tale, sa-i urezi la multi ani, dar fara sa te semnezi. Iar un prieten comun voua sa-i dea felicitarea. Sunt sigura ca intr-un final isi va da seama de la cine este. Cel putin poate asa as face eu. Iar in acest mod daca si-ar da seama din prima sau chiar in acea zi, as realiza ca simte ceva pentru mine sau cel putin pentru el exist. Si pornind de la acest lucru poate intre voi doi va fi ceva mai mult decat o simpla prietenie

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Spune-i si tu ceea ce simti.Totusi daca nu ai nici o idee poti sa ii spui ceva de genul:
Draga..., cu ocazia zilei tale de nastere iti urez la multi ani, multa sanatate si multe impliniri.
O seara buna!

| pysy5 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa ii spui ceea ce simti tu pentru el dupa parerea mea este cel mai frumos mod de ai arata ca il iubesti si in acelasi timp de ai umple ziua de fericire, tinand cont ca e ziua lui(pentru ca ii arati ca te intereseaza de el)