| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa mi intarzie menstruatia 3 zile daca am niste infectii fungice vaginale? Tot am simptome dar nu mai vine. Sarcina ma gândesc ca nu are cum sa fie pentru ca ma protejez.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pornirea cu intarziere a menstruatiei se produce pe fondul dereglarii activitatii hormonale. Nu exista nicio legatura intre lungimea ciclului menstrual, momentul de pornire a sangerarii si infectiile fungice, bacteriene, etc. ale aparatului reproducator (vagin, uter, ovare). Chiar si in cazul celor mai bine reglate cicluri menstruale pot sa apara abateri in +/- de cateva zile. Sanatate!

| gege12321v a răspuns:

E normal sa întârzie și o lună!