| EduardPaul94 a întrebat:

e trebuie cu o fata. mie imi place foarte mult de ea. dar ea.imi zice la tel cand vb. k nu ii place de mine si so las in pace. dar faza e ca la scoala. de cate ori ne intalnim. si asta foarte des. ea se uita dupa mine sa vada ce fac. dar nu vrea sa vb fata in fata... faza e ca ea e si cam timida si rusinoasa.si nu stiu ce sa fac. ea zice ca nu-i place de mine si asa.pai si dc se uita dupa mine si trece p langa clasa mea fara motiv? adica ca sa ma vada p mine. ma gandesc ca ea vrea sa para indiferenta fiindca stie ca imi place de ea.si chiar daca nu ma place dc mai raspuns la tel?straight face. dc vb cu mine la tel? nu stiu ce sa fac sa mai continui sau nu? mie imi place mult de ea si nu prea as renunta. dar nici sa pierd timpul parca nas vrea.va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| nevermind123 a răspuns:

Probabil ca ea inca nu stie daca te place sau nu, crede-ma pentru o fata e destul de greu sa admita ca-i place de cineva sau nu, si pana racunoaste ea o sa mai ia putin, pana atunici incearca sa te imprietenesti cu ea, mai flirtezi din cand in cand, dar incerca sa te deschizi fata de ea, fetele se indragostesc intotdeauna de amicii lorbig grin, si mai ales daca deja stie ca tu o placi.

4 răspunsuri:
| Lilia2621 a răspuns:

Pai poate ea vrea sa te ignore, incearca sa te evite, dar singura nu-si da seama ca incepe sa te placa, sau poate e constienta de acest fapt doar ca ii este frica sa inceapa o relatie, sau ceva de genul. Nu stiu ce poate fi in capul ei, dar daca ai vrea s-o cuceresti poarta-te frumos cu ea, incearca sa o ajuti la ceva sau cu ceva, incearca sa o mai suni, si daca iti zice sa o lasi in pace intreb-o daca vrea sa ramineti macar prieteni. Totul se incepe din prietenie. Incearca sa te apropii de ea, vorbeste cu ea pe net, si ea va observa acest lucru si isi va schimba parerea despre tine, si atunci o intrebi daca vrea sa fie cu tine, crede-ma ca va merge... succes

| Comatose a răspuns:

laughing ha ha ha si eu am acceiasi dilema numai ca eu is fata. daca vr sa vb da-mi mesaj cu id tau

| Sn1p3r a răspuns:

Trimite-i mesaje frumoase, dimineata, seara etc.Cauta si tu pe google o sa gasesti o gramada de site-uri.Du-i ceva dulce...ciocolata( fetelor le place asta) mai ales la varsta tawinking
Bafta!

| LillyLoveU a răspuns:

O intrebi direct daca te place si daca iti zica ca nu atunci o intrebi dc se uita mereu dupa tine...