| perryornitorinca a întrebat:

Buna TPU este vb despre colegul meu de banca.prima data a spus catorva colegi ca suntem impreuna, iar ieri o colega l-a intrebat cam cat la suta sunt draguta si el a spus 100% plus de asta se uita cu niste ochi la mine de iti vine sa il mananci, nu zic ca tipu nu e dragut dar nici foarte frumos nu este, am cam inceput si eu sa il plac.problema este ca nu stiu daca doar a glumit sau este adevarat ce a spus pana acum.si nu stiu cum sa aflu adevarul crying PS: trebuie sa va spun ca nu sunt in relatii tocmai bune cu ceilalti colegi

Răspuns Câştigător
| LarisaOana a răspuns:

Cea mai sigura cale de a afla adevarul este sa-l intrebi direct pe el...
Da nu stii cum sa-l intrebi direct, dai un biletel intr-o ora, intreaba-l pe mess, trimite-i un mail, un mesaj pe facebook...
Dar nu apela la prietene, nu le pune pe ele sa puna intrebarea ele in locul tau, doar nu vrei sa pari "fricoasa"...
Sper ca te-am ajutat, fundita?

| perryornitorinca explică (pentru LarisaOana):

Mie cam frica sa il intreb pentru ca daca este timid sigur imi va spune NU... oricum mersi pentru ajutor

6 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Vorbeşte cu el! oneone! 111!
Altceva ce vrei să faci? Dacă e colegul tău de bancă ar trebui să vă înţelegi ceva mai bine.
Sayonara!

| perryornitorinca explică (pentru UnleashedPsycho):

Chiestia e ca noi nu vb decat strictul necesar si imi cam evita privirea.nu stiu ce sa inteleg.

| UnleashedPsycho a răspuns (pentru perryornitorinca):

Probabil te place şi e doar ruşinos.Totuşi trebuie să încerci să-i vorbeşti, altfel nu rezolvi nimic.
Sayonara!

| xWildSoulx a răspuns:

Ok deci calmeaza-te si intreaba-l pe mess sau intr-o zi la scoala.dar intai gandeste-te cum ar reeactiona adica ar putea sa le zica tuturor sau ati putea vb si sa uitatai de acest lucru daca nu te place...

| perryornitorinca explică (pentru xWildSoulx):

Tocmai asta e ca nici nu stiu la ce reactie sa ma astept din partea lui.azi spre ex am vrut s stau cu o fata, Silvia la ora de engleza si pe el l-am rugat sa stea cu colega ei de banca.i-a spus ca nu ca sa se mute inapoi. dupa aia in urmatoarea pauza Silvia l-a intrebat dc nu a vrut sa stea cu colega ei si a spus ca ma place...dar nu stiu daca doar spune asa.la misto...la inceput cand am fost mutati impreuna am fost votati ''cuplul clasei''