| dincolodevise a întrebat:

vreau si eu niste sfaturi. Fostul prieten al meu mi-a zis sa stau cu el. L-am iubit enorm, dar acum pot sa zic ca nu mai simt nimic pentru el. Comportamentul lui m-a facut sa nu-l mai iubesc. Noi mereu ne certam si dupa tot el venea la mine sa-mi ceara iertare.Lui ii placea sa se joace (azi ma vroia, maine cine stie, se razgandea)si asa am ajuns sa nu-l mai iubesc deloc. Acum, mi-a zis sa ne impacam, dar nici nu ma gandesc la asta ...insa nu vreau sa-i zic un simplu "'nu " si atat. Vreau sa-l fac sa ma iubeasca, sa sufere asa cum am suferit si eu candva. poate credeti ca-l mai iubesc, dar nu. acum iubesc alt baiat ...Totusi vreau sa fac ceva sa sufere si el macar putin. dar ce? un simplu "nu" nu ar fi de ajuns. ce sa fac? ajutati-ma. dau funda.

Răspuns Câştigător
| Lightose a răspuns:

Draga mea, nu trebuie sa te cobori la nivelul lui, dar mai e o chestie la care nu te-ai gandit:poate el nu si-a dat seama de ceea ce face.Barbatii nu se maturizeaza nici la 25 ani.Ei inca sunt cu capul in nori la varste la care noi fetele poate gandim prea matur.Nu stiu daca trebuie sa te comporti ca el, eu stiu ca tu trebuie sa fii fericita.Asteapta un timp.Gandeste-te la ce a fost si apoi cauta-l pe ''Fat-Frumos'', dar ai grija sa fie unul care te merita.
Sper ca te-am ajutat!
O zi buna!

6 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Daca el chiar tine la tine acel simplu "nu" va fi de ajuns si il va face sa suferewinking Si va insista probabil (pentru ca va trece peste orgoliu).

| cupcake02 a răspuns:

Spune-i ca iti place de un baiat care nu te-ar face niciodata sa suferi asa cum a facut-o el.

| Elysssa a răspuns:

Buna! Nu e nevoie de mai mult,e suficient un simplu "nu".winking Daca tine la tine, prin simplul fapt ca nu o sa-l mai accepti in viata ta, o sa-l doara si o sa sufere si el asa cum ai facut-o tu candva. happy

| maki11 a răspuns:

Simplul fapt ca il ignori si ca iubesti pe altcineva caruia ii acorzi toata atentia ta il va macina cumplit si o sa sufere groaznic. Nu trebuie sa mai faci si altceva. Deja realizeaza cat de mult a pierdut.

| Amii_8530 a răspuns:

Pai. daca el mai tine la tine si tu placi pe altu`. Ii spui cand incepe scoala. Sau va intalniti undeva si vii cu iubitu` tau si te saruti cu el de fata cu tipu`. Asta il va face geloswinking Daca nu. Ii spui ca ai terminat`o cu el si ca numai simti nimic si sa nu te mai caute big grin Succes big hug
Fundaabatting eyelashes?

| alexandra07 a răspuns:

Ii zici ca placi alt baiat care stie cum sa se comporte cu o fata cu sa vorbeasca.Ii zici ca el nu a stiut cum sa te faca fericita si acel baiat stie. Poate asta te convinge. fundita?