| nicolicii03 a întrebat:

Eu am fost cu un baiat o scurta perioada de timp anul trecut, dar tin mult la el. el stie ca il plac si acum si ca tin la el, dar nu spune nimic. Suntem prieteni buni, iesim mereu, si imi mai face si anumite gesturi: imi pune melodii cu subinteles, imi zambeste. eu mi-as dori sa ma impac cu el dar nu stiu ce sa ii spun si cum sa ii spun, sau macar cum sa ii dau de inteles. Va rog ajutati-ma si pe mine cu un sfat! Ms anticipat happy

Răspuns Câştigător
| PukiiPuuff a răspuns:

Daca crezi ca esti pregatita si vrei intr-adevar sa vorbesti cu el, acum depinde il cunosti...zic eu, stii cum gandeste si cum actioneaza, deci pur si simplu vorbeste deschis cu el spune-i tot ce simti si intreaba-l daca nu cumva simte la fel si exista vreo sansa sa va impacati, spune-i ca de data asta va iesii mai bine decat ultima data si nu veti mai repeta aceleasi greseli, poti sa-l inviti la o plimbare cand ii spui toate astea sau sa-i dai un Sms cu tot ce gandesti iar pe urma sa astepti sa primesti un raspuns, sau daca nu cauta o melodie ce va place amandurora i-o trimiti pe mess si pe urma ii spui tot, sau poti sa ii spui tot ce simti printr-un notepad sau videoclip micut realizat de tine [bine-nteles], Haii curaj ca poti :*, va doresc tot binele din lume si multa bafta! happy.

4 răspunsuri:
| Sheili a răspuns:

Explica-i sentimentele tale fata de el, daca va tine la tine va fi cu tine si asta e tot.

| Mikhtarian a răspuns:

Spune-i ce simti, ce ai de pierdut?
Daca nu va aprecia, el va avea de pierdut.
Fi tu cea matura happy.

| giony54 a răspuns:

Iesi cu el la o plimbare si sune-i cinstit ce crezi despre el.Este drumul cel mai scurt.

| Ivanovicius a răspuns:

Evident amandorura vi s-a aprins flacara, ca sa spun asa. Parerea mea este una singura: amandoi asteptati ca celalt sa faceti primul pas. Iar daca niciunul nu il va face, probabil unul din voi va ceda si nu va mai vrea sa fie impreuna cu celalalt.