| romynutza a întrebat:

eu am probleme cu menstruatia si mereu iau duphaston sa imi vina...luna asta trebuia sa incep pe 11 sa le iau dar nu le-am mai luat de data asta pentru ca am facut dragoste cu pr meu si si-a dat drumul in mine de multe ori. oare raman insarcinata daca eu am prblm cu menstra? Si acum nu mai iau pastilele luna asta DAR TOT MI-E FRICAAAA.

1 răspuns:
| delisa a răspuns:

Nu stiu ce sunt acele pastile si de ce le iei tu! Dar perioada fertila in care poti ramane insarcinata eu stiu ca este 10 zile inainte de ati veni ciclu si 10 dupa ce iti trece! Adica daca faci sex pe 10 sau chiar si cand esti pe stop nu poti ramane insarcinata! Adica daca e asa cum zic eu si daca socotesc eu bine perioada ta fertila ar fi de pe 22-23 pana pe 1! Eu sunt insarcinata acum si am ramas in perioada asta fertila dar acum nu stiu daca e adevarat! ORicum te pup si ai grija daca te mai pot ajuta cu un sfat sa imi zici! Si sa ma anunti daca ti-a venit sau nu!