| Anayd_7647 a întrebat:

TPU! Eu plac foarte mult un baiat. Am fost cu el aproape un an dupa care el s-a despartit de mine. Acum suntem amici, dar nu prea vorbim. Am aflat ca si el mai tine la mine (surse sigure). Il salut, dar se face ca nu ma vede. Am tot incercat sa vorbesc cu el dar nu merge. Eu vreau sa mai fiu cu el, dar nu stiu ce sa fac. Cum sa-l abordez? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa astepti, poate ca va ajunge sa-i fie asa greu fara tine ca iti va vorbi singur.Ca sa nu te salute, inseamna ca se straduie mult sa te uite. Poti sa-i scrii o scrisoare in care sa-i expui toate motivele pentru care ar trebui sa fiti iar impreuna.Cand il vezi,i-o dai.Dar,pe urma, te va chinui asteptarea... Oricum, alta solutie nu vad.Mult noroc.

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Cu ce l-ai ranit?! Scrie-i cu amanunte situatia,spune-i ca-i o mare neintelegere la mijloc, cat de mult iti doresti sa fiti impreuna, cere-ti iertare daca ai gresit.cat de mult il iubesti. Daca ai mai avut prieteni, e mai greu sa-l recuceresti.

| Tedi_1921 a răspuns:

Pai ori asteapta sa ii spui asta direct ori pur si simplu incearca sa te uite.