| anonim_4396 a întrebat:

eu si iubitul meu am vrut sa o facem acum vreo 2 saptamani, insa.cand sa facem si noi ce trebuia, ne-am dat seama ca "scula lui" nu se >trezise:" el ar vrea sa mai incercam odata.si, am fost de acordhappy oare ce ar putea avea el? imi spune ca ii este ff frica sa nu ma piarda, etcsad mentionez ca sunt virgina si nu am facut mai nimic pentru ca nu stiam cum e cu asta.ma gandeam ca poate fi si din cauza ca ne-au sunat telefoanele de vreo 3 ori.am fost intrerupti.etc. deci, a fost un dezastru! credeti ca el are vreo problema, sau eu sunt de vina? va rog da-ti-va cu parerea...si VA ROG fara mistouricryingcryingcrying

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Emotia,stresul,teama de nou sunt tot atatea cauze si inca exista multe alte motive.
Nu te nelinisti,nici unul din voi doi nu e de vina,doar nu va grabiti, fiti relaxati, protejati-va si...aruncati-va telefoanele alea!
Enjoy it!

| serendipity8300 a răspuns:

Prima data e mai greu pentru ca aveti o tona de emotii si mii de ganduri in cap. cand faci sex/dragoste vrei doar sa-i oferi placere partenerului si sa va simtiti bine impreuna.preludiul e esential poate pentru ca inca nu ati facut prea multe protioare impreuna nu stiti care e butonul de play unul pentru altul incercati sa va descoperiti si fizic... distractie placuta

| b3bitsa a răspuns:

Tu fatalaughing pai are problemelaughing mergeti la un ginecolog :d

| AnnaDee a răspuns:

Buna!
Nu este problema voastra, ci a telefoanelor... Scapati de ele...
In primul rand, nu uitati de preludiu, care poate dura si o jumatate de ora! Este foarte important sa nu treceti peste!
Alintati-va, (sa nu lipseasca ciocolata, pentru decor)...
Deci, cum spuneam, aruncati telefoanele alea, inchideti usile si geamurile, si timp de 30 minute preludiuuu.
Sa vezi ca se rezolva.
In caz ca nu se rezolva, contactati un medic.
O zi buna!

| radugolgolut a răspuns:

Toti care ati comentat sunteti prea optimisti, de ce mintit fata? normal ca are probleme daca nu i se scoala!

| zob79 a răspuns (pentru radugolgolut):

Tie ti se scoala mereu la comanda, viteazule? esti un automat de erectii?

| radugolgolut a răspuns (pentru zob79):

Ma u ai citit intrebarea?(era a doua incercare de a o face si lui nu i se sculase)si din cate zici u aici se pare ca ai aceeasi problema(ca asta chiar ii o problema)

| zob79 a răspuns (pentru radugolgolut):

Era prima incercare a lor, cocalare! poate a existat si pentru tine o prima data, cu altcineva viu si diferit de mainile tale vanjoase; n-ai avut emotii? nu-ti poti explica un esec?

| radugolgolut a răspuns (pentru zob79):

Ma eroare sexuala u nu sti sa citesti? du-te in morti mati de gaozar retardat, daca u ai esecuri sexuale inseamna ca trebuie sa aiba toti, du-te la doctor ma baiatule nu imi zi mie despre emotiile tale.

| zob79 a răspuns (pentru radugolgolut):

Uita-te bre ce fata ai; esti nascut din laba si muci happy Tu vorbesti de erori sexuale, laba trista? laughing

| sweetlove02 a răspuns:

Eu propun sa mai incercati.Dar de data asta sa va inchideti telefoanele sau sa le dati pe mut si le duceti in alta camera.Faceti o atmosfera romantica si incepeti incetul cu incetul. Daca nu iese nici de data asta probabil ca nu sunteti pregatiti inca.Dar asta este doar parerea mea. Sper ca te-am ajutat

| LPsC a răspuns:

Pai incercati si voi prima data niste saruturi tandre atingeri inceara sa il saruti pe ureche(foarte stimulanthappy ) chestii si inchideti-va telefoanelehappy