| dadadadad a întrebat:

Iubitul meu (16 ani) vrea sa o facem! Eu sunt virgina,Imi este frica sa nu raman insercinata, oare sa o fac?

11 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Tu câți ani ai, fătucă?

| CocoMexii a răspuns:

Daca te simti obligata mai bine nu o faci, decat sa te simti nasol dupa. Ii spui prietenului tau sa foloseasca prezervativ sau cumparati anticonceptionale[pastile]. Insa sa stii ca nimic nu e sigur big grin. Daca te simti obligata sau nu vrei sa o faci nu o fa! Daca te iubeste cu adevarat te va astepta!happy

| crazy_5962 a răspuns:

Tu cati ani ai? Te simti pregatita pentru inceperea vietii sexuale? Vreau sa stii ca un baiat se va comporta altfel dupa ce vei face asta cu el, nu ii vei mai starni interesul cu aproape nimic te va considera o femeie usoara mai ales daca tu esti mai mik de varsta! In plus acest lucru necesita o mare atentie din partea amandurora.Trebuie sa va protejati si sa fiti foarte atenti! Daca tu nu esti inca pregatita nu o face e mai bine pentru starea ta psihica.Iti urez mult succes si inca o data daca intr-adevar te iubeste te va astepta nu o face daca nu esti pregatita!

| zacusca16 a răspuns:

Stai cuminte sa nu faci vreo prostie dupa sa regreti... spune-i ca nu esti pregatita si daca nu accepta...baga divort!laughing

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Pentru a preveni LUNAR o posibilă sarcină se RECOMANDĂ următoarele metode : prezervativ, tablete anticoncepţionale ( prescrise de MEDIC ), ovule sau creme spermicide/contraceptive, metoda "calendarului" ( în special când ai ciclu regulat ), etc.

De aceea, recomand NEAPĂRAT folosirea PREZERVATIVULUI ( alunecarea va fi mai uşoară, eviţi riscul de sarcină şi diverse boli cu transmitere sexuală ) – mai ales în cazul unei noi relaţii, sau o relaţie „pasageră" ( ori una sub semnul întrebării )!

Dar e foarte important să fiţi ATENŢI la modul de "manevrare" a prezervativului ( deschiderea lui şi "montarea", apoi e importantă mărimea, şi nu în ultimul rând "demontarea" acestuia ) - de asemenea, recomand VERIFICAREA prezervativului după FIECARE "partidă" ( să nu se fi rupt/tăiat; se poate verifica atât vizual, cât şi prin „umflare" uşoară, ca la un balon ) - pentru mai multă siguranţă!

Dacă folosiţi prezervativ de fiecare dată şi la fiecare "număr/partidă" ( ATENŢIE la modul de manevrare/desfacere şi "montare/demontare" ) NU există risc de sarcină ( siguranţă de 99 % ), DAR ( repet ) preferabil să-l verifici după partidă!

| Ekcstsy a răspuns:

Asteapta sa vina iarna si pune-i caciula si da-l afara in frig sa ii treaca ganduri de genul laughing

| Dianaㄨ a răspuns:

Nu!
Mai asteapta, nu e momentul.

| Bubu4 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti, i s-or fi incalzit atat de tare calcaiele de nu mai poate astepta?!? Fii fata desteapta, decat sa regreti mai tarziu ca ai facut-o mai bine asteapta sa vezi cum se va comporta daca ii spui ca nu vrei.

| Geoilixx a răspuns:

Pfflaughingeu zic sa mai asteptihappy

| Natalia13 a răspuns:

Daca chiar iti doresti sa iti incepi viata sexuala cu prietenul tau si doresti sa eviti o posibila sarcina folositi un prezervativ.

| mimi06 a răspuns:

Spune-i ca nu esti sigura sa vezi cum reactioneaza si daca reactioneza ok si ramane langa tine si tu te simti pregatita pentru acest lucru foloseste ceva pentru a te proteje