| daniel2245 a întrebat:

eu si prietena mea ne masturbam de 5-6-7 luni, eu i-o fac ei, apoi ea mie, cand mi-o face ea e imbracata si invers, si de ceva timp s-a ingrasat si are burta umflata, ciclul i-a venit mereu doar odata a intarziat 9 zile in rest a venit la zi in ultimele 3 luni, burta e umflata dar daca sta pe spate sau o "suge" o strange nu mai e, poate fi cumva vreo sarcina?, Cum am putea depista, fara test de sarcina, "pe viu"? Chiar poate fi vreo sarcina? Totul e normal, sanii normali, se simte bine, nu a avut greturi, i-a fost acum vreo 2 luni rau intr-o dimineata dar cred ca a fost mancarea de vina, a si vomitat dar nu cred ca poate fi, a venit ciclul de 2 ori de atunci.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata/femeie dar nu numai ea ci la fel si baiatul/barbatul indiferent de varsta lor, care au ajuns in momentul in care este posibil sa-si inceapa viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi foarte bine ca inainte de a intretine primul contact sexual si mai ales si neprotejat, cei 2 sa fie deja bine informati incat sa stie ca pentru a se putea forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa existe si sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa existe in acelasi timp, adica sa se produca simultan/concomitent si anume
1-) In primul rand orice fata care are deja ciclu menstrual, poate sa ramana insarcinata, insa NUMAI/DOAR daca sexul sau chiar si masturbarea neglijenta se intampla/are loc in una sau in toate cele 4-5 zile apartinatoare PERIOADEI FERTILE, adica zilele care sunt situate inaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei cand OVULUL VIABIL deja exista in uterul si acesta poata fi fecundat de un spermatozoid provenit din sperma si NU si din din lichidul preejeculator fiindca in continutul acestuia NU exista spermatozoizi.
2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga si sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), fiindca doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo sa ajunga pana in cele 2 trompe uterine pentru a fecunda ovulul in vederea formarii unei noi forme de viata.
In situatia descrisa in prezenta intrebare se poate aprecia fara teama de a gresi, ca fiind cu totul imposibil sa poata sa existe o sarcina chiar si una pur ipotetica.
Multa sanatate.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Burta umflata in cazul fetei este de la mancare, la fel ca si luatul in greutate, ca de la masturbare nu ramane nimeni gravid! laughing
Ia pune-o pe fuga si in 3 luni de zile ajunge la fel de supla, ca inainte de masturbare!

| mihai69 a răspuns:

De ce fără test de sarcină? costă o nimic@ toată și te liniștești definitiv.

| relian a răspuns:

Tu vorbesti de grasime sau de altceva?laughing zii frate asa sa ingrasat,nu prea mai imi place de ea,ce sa fac,nu o da la intors ca e gravida,cand de fapt ea se ingrasa pe zi ce trece laughing
Decat sa va masturbati cum spui bagati sex la greu,pune-o pe ea deasupra sa traga de tine, sa slabeasca, sai slabeasca suncile alea ce le are laughing mai tarziu nu o sa se mai uite nici bunicatu la ea laughing dao la jalea, pune-o la munca fizica, ori taiei din ratia de mancare laughing daca nu o sa ajungi sa o tii pe post de perna noaptea cand dormi, sau iarna pe posta de patura sati tie de cald laughing

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...In situatia prezentata de tine nu poate fi gravida.

| SkyPilot a răspuns:

Daca lichidele tale nu s-au ratacit prin vaginul ei, nu poate fi vorba de o sarcina.
Daca vreti sa fiti linistiti, exista teste de sarcina la farmacii. Dar nu are rost sa il administrati decat daca are o initarziere a menstruatiei de peste 7 zile.

| daniel2245 explică (pentru SkyPilot):

A avut acum 4 luni de 9 zile, poate fi vreo problema? Apoi a venit la timp perfect

| SkyPilot a răspuns (pentru daniel2245):

Nu este. Conteaza doar ultima data.

| aXy99 a răspuns (pentru SkyPilot):

Daca lichidele lui nu s-au ratacit prin vaginul ei, nu inseamna ca lichidele altora nu au facut-o laughing

| sofisis a răspuns:

Fereasca Dumnezeu...adica voi va masturbati imbracati, fara sa existe schimb de fluide si tu crezi ca ar putea fi gravida? laughing)))))
Nu, doar s-a ingrasat.

| Necunoscut112 a răspuns:

Gasesti teste de sarcina si la câţiva lei. Dar oricum, nu este gravidă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce povestesti s-ar parea ca nu a existat contact,asta inseamna ca nu e posibil ca fata sa ramana insarcinata.E adevarat ca nici n-ai intrat prea mult in amanunte,acolo unde ai spus de „supt„ cam am tresarit putin,dar apoi am inteles ca te referi ca isi suge burta si m-am linistit. Oricum,ai putea sa ne descrii in mai multe cuvinte situatia in sine,unii dintre noi mai suntem pasionati de lectura,adica nu dam inapoi când e vorba sa citim intrebari mai lungi...
In fine, ideea e sa stai linistit, daca nu e contact nu poate fi insarcinata, iar daca i-a mai fost rau e posibil sa fie de la prostiile astea care le mananca si care o ingrasa, dupa cum ai vazut.Ma refer la E-uri.Cam asta este, incearca deci sa ne povestesti mai multe, ca sa te putem ajuta...

| DorelFrone a răspuns:

E doar grasa chill