| blackangel95 a întrebat:

Eu stau cu un baiat de aproape 1 luna. El imi spune ca ma iubeste si ca nu vrea sa se desparta de mine niciodata. Dar eu nu il iubesc deloc pe el si cand sunt cu el ma gandesc la fostul si sufar foarte mult dupa el iar fostul ma iubeste si el foarte mult si mereu imi spune sora lui k e trist si k mereu o intreaba de mine. Si cand cand iesim la fotbal ies cu prietenul mew iar fostul cand ma vede cu el e foarte trist si n.are kef de nimic si eu la fel. Si nu stiu ce sa fac. As vrea sa ma despart de el dar imi e teama sa nu il ranesc sau k va incerk orice sa ramana cu mine. Iar daca ma despart de el, fostul nu cred ca va mai vrea sa fie cu mine pentru ca le.am facut sa sufere. Nu stiu ce sa fac sunt foarte trista si il iubesc mult pe fostul.eu am 17 iar ei au amandoi 19. Ce sfaturi imi dati? dau funda mare!

Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti in primul rand cu fostul tau, sa ii explici in ce situatie te aflii, e foarte posibil sa te inteleaga,mai ales daca te iubeste. Dupa ce ai vorbit cu el, si vrea sa va impacati, vorbesti cu actualul tau prieten, si ii explici fara teama situatia. Chiar daca il vei ranii, va stii adevarul, si crede-ma, e mai bine sa stie adevarul decat sa traiasca intr-o minciuna continua, asta ii va face mai mult rau la urma. Daca prietenul tau nu mai vrea sa fie cu tine, atunci tot consider ca ar trebui sa te lasi de actualul prieten, pentru ca nu are rost sa prelungesti agonia...el tot ar stii la sfarsit ca niciodata l-ai iubit, asa ca mai bine mai devreme decat mai tarziu. Sper ca te-am ajutat happy funda:*

5 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Daca il iubesti si el te iubeste e foarte bine. Spune-i actualului ca nu ai niciun sentiment pentru el, fara jena, il iubesti pe fostul si nu are rost sa va mai pierdeti vremea asa, iar daca-i explici fostului ca il iubesti enorm de mult si nici macar nu-l doreai pe actualul e perfect. din cate mi-ai zis te iubeste si nu cred ca te va refuza. Nu-ti mai face griji pentru actualul laughing Sa se si omoare oh go on deja-i om fara minte... happy

| Nousername a răspuns:

Pai,daca nu il iubesti, eu zic sa numai stai cu el deoarece il minti facand asta.Probabil ca o sa il ranesti,asta e, banuiesc ca nu e prima oara cand i s-a intamplat asta.Ar trebuii sa te gandesti si la tine. Apoi,daca fostul tau prieten nu vrea sa mai fie cu tine, nu conteaza.Nu poti sta cu cineva pe care nu il iubesti deoarece iubirea trebuie sa fie reciproca.
Deci,parerea mea este sa te desparti de prietenul tau,spunandu-i macar putin din adevar, nu iti fa griji, sunt sigura ca m-ai bine ii zici ca nu are cum sa fie suparat pe tine deoarece tu nu simti nimic pentru el. Ranit s-ar putea sa fie dar ii va trece.
Succes

| LadyGA a răspuns:

Buna! stii cum e, cat mai mult pierdut cu actualul tau, cat mai multa suferinta pentru el. daca nu vrei sa il ranesti, cel mai bine e sa te desparti acum de el, sa ii explici ca nu ai aceleasi sentimente, adevarul e cel mai bun si il scutesti si pe el de o suferinta prea mare. aveti abia o luna, o sa ii fie mai usor sa treaca peste decat dupa o perioada mai mare. nu ii face si lui ceea ce ai patit tu. daca tu si fostul va iubiti precum spuneti, veti fi impreuna fie ce o fi. tu nu trebuie sa te desparti de acest baiat pentru fostul sau nu stiu ce. trebuie sa o faci pentru el si pentru tine. tu nu esti fericita alaturi de el si nu e bine, el este, dar nu il iluziona mai tare. bafta si astept sa povestesti ce ai facut!

| laurentiu80 a răspuns:

Daca te vei impaca cu fostul nu va fi la fel ca la-nceput. daca te vei impaca cu el ca fi frumos numai primele zile, dupa care se va gandi mereu ca daca te-ai culcat cu celalalt. iar tu i ivei jura ca nu etc... Daca nu aveai niciun partener acum era mai bine, dar cred ca ai avut motive serioase de a-l parasi. Trebuie sa analizezi bine situatia...dar impacarile de genul asta nu dureaza mult!

| Andrutzikka a răspuns:

Il ranesti si mai mult fiind cu el pentru ca odata si odata tot va afla