| cucciolina12 a întrebat:

Eu stau in Italia,iar prietenul meu in România. Da o sa ziceți ca nu ii bine ca suntem la distanța si altele,dar încercarea moarte n-are. Eu chiar țin la băiatul asta, as putea spune ca il iubesc. Suntem împreuna de aproape 9 luni am trecut prin multe, de asta m-am atasat atât de mult de el. Eu am 15 ani si el 17, si va rog sa nu începeți ca îs prea mică si blabla. Ok, mie mi-e frica sa nu facă ceva,adică sa ma însele sau altceva,având in vedere ca nu am trecut la pasul următor. Eu i-am zis ca dacă o sa facă ceva sa-mi spună, si el a zis ca încearcă sa nu facă nimic, deși e băiat si mai greșește. Ce sa cred? Si noi ne-am văzut, adică eu din Iulie îs in Italia. Va rog ajutați-ma!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

El "e băiat si mai greșește"?!?
Draga mea,daca accepti ideea asta pierzi din start!

Si tu poti gresi,orice om poate gresi,faptul ca e baiat nu-l face cu nimic superior si nu este o scuza,sau un argument cum incerci sa ne spui!

Daca te iubeste si vrea sa fiti impreuna,isi va vedea de Skype si fb si va trai asa,asteptand fiecare seara sa-ti vorbeasca si sa te vada.
Daca nu tine la tine si vrea sa "greseasca",lasa-l sa greseasca singur,n-ai pierdut nimic.

Relatiile la distanta asta au, neincredere si suspiciune si gelozie, dar daca vreti sa fiti impreuna eforturile si sacrificiile trebuie sa fie egale de ambele parti!

Nu-i mai cauta scuze si discuta cu el.
Daca vrea sa isi traiasca viata, va trebui s-o faca fara tine!
Ca sa nu investesti sentimente, vise si sperante intr-un om fals si ipocrit.
Ar fi prea dureros!

| mgtow a răspuns:

Te va insela cel mai sigur

| neutrino a răspuns:

Pai ai zis bine: el este baiat si mai greseste.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"deși e băiat si mai greșește" astea"s scuze patetice, daca tu deja le zici singura, ce il impiedica pe el sa o foloseasca nu stiu. "Va rog ajutați-ma!" cu? vrei sa iti imprumut puterile mele paranormale sa il urmaresti 24/7? de aia nu tin relatiile la distanta, nu stii ce face el/ea si tot timpu te gandesti ca ti-o trage pe la spate. cauta unu langa tine, sunt atatia. Stiu ca sunt multi idioti aici (in Italia ) dar mai sunt si deastia cu "capul pe umeri, trebuie sa cauti si tu nu doar sa astepti tongue.

| eduard1 a răspuns:

Eşti prea mică. Dovada e că eşti la distanţă şi nu poţi face nimic pentru asta. La distanţă nu funcţionează nimic. Când o să fii mai mare vei putea decide să te duci unde vrei, cu cine vrei, eventual cu el, să stai cu el, să fii cu el...

| johnnyuk1 a răspuns:

Parerea mea este ca relatiile de la distanta nu tin... ceva va pune capat...

| cacal a răspuns:

El are 17 ani nu? Multi îșsi încep viață sexuala înainte de 18 ani si el e destul de mare si daca ți-a mai zis si asta eu spun ca nu are rost susțin ideile prietenilor de mai jos te minte gândește logic si tu. Eu te înțeleg perfect si cred ca ești destul de matura sa înțelegi si tu. Funda? happy