| catastrophe a întrebat:

Eu sunt Sebastian si am 18 ani Mi-am facut si eu o iubita de 15 ani acum 2 saptamani. Nu va ganditi la prostii ca nu vreau sa fac asa ceva cu ea. Este prima mea iubita! Ea nu vrea sa facem relatia asta publica, stim doar noi doi de ea si mama mea. Nu vrea sa afle nici mama ei pana mai incolo... Pana acum am adus-o la mine de 3 ori si ne-am uitat la un film. Acum 2 seri am intrat pe Whatsapp sa vad ce face. I-am scris ceva si nu mi-a raspuns si i-am mai dat un mesaj. A doua zi imi spune ca era mama ei pe Whatsapp pentru ca vorbea cu unchiul ei si a vazut mesajul si ele s-au certat rau de tot din cauza mea si acum iubita mea nu vrea sa ma mai vada. Mi-a spus ca nu vrea sa ne mai vedem o perioada ca sa nu ne certam si sa ne despartim. Ce sa fac in cazul acesta? Cum as putea remedia situatia pentru ca imi este dor de ea. Multumesc anticipat! P.S. Nu ma luati cu : "Ii prea mica", "Despartete de ea", "Esti prost" etc. Vreau raspunsuri serioase.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai asteapta sa se linisteasca apele cu maica-sa.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Copila proasta, vad ca nu a avut retineri sa vina la tine acasa la film, oricat e inocenti ati fost, in momentul in care o fata merge la un baiat acasa clar se asteapta sa se intample ceva (logic). fratelo asta e o copila, las-o sa se certe cu masa, tu nu te complica cu asa ceva esti tanar trebuie sa te destrabalezi maxim, gasesteti una de varsta ta, o sa fie mult mai fainwinking

| neutrino a răspuns:

Ultima varianta de raspuns este posibil sa fie foarte seriosa. Daca tu o iubesti asa de mult, atunci rabda ca un adevarat barbat si fa-i pe plac!

| Emilian65 a răspuns:

Mai ai rabdare cateva saptamani pana ii trece mamei ei si poate reveniti la relatia voastra frumoasa.

| Fatamuntilor a răspuns:

O fata de 15 ani cu iubit major va creea tot timpul suspiciuni, chiar daca zici ca ai intentii serioase cu ea.
,, Cu rabdare treci marea'' zice un proverb!
Daca o iubesti, daca ai intentii serioase, eu zic sa astepti.Cat e nevoie!
Dar daca fata nu mai vrea las-o in pace Inca depinde de familia ei, si nu cred ca vrei sa-i creezi probleme!

| SkyPilot a răspuns:

Cam repede ati ajuns la "pauza". Parerea mea este ca si-a dat seama ca nu esti ce isi doreste si incearca sa iasa din relatie. Nu ai ce sa remediezi, asteapta-te la ce e mai rau.
De ce sa nu afle mama? Ii e rusine cu tine? Sau mai are si pe altul de care mama stie?

| catastrophe explică (pentru SkyPilot):

Mi-a spus ca nu vrea sa ne despartim orice s-ar intampla... Acum nu vrea sa ma vada ca sa nu ajungem la o cearta si sa ne despartim... M-am blocat cand am vazut ultimele trei intrebari... Chiar nu stiu... Mersi oricum de "sfat".

| SkyPilot a răspuns (pentru catastrophe):

Nu crede tot ce spun fetele. Ia-te dupa fapte. Cand ajungeti sa luati o pauza, relatia este intr-un impas sever. De regula urmeaza despartirea. Asta este ce am vazut eu in jurul meu. Vezi ca am editat si celalalt raspuns.

| catastrophe explică (pentru SkyPilot):

M-am blocat cand am vazut ultimele intrebari la primul raspuns. Nu mi-am pus niciodata intrebarile astea...

| SkyPilot a răspuns (pentru catastrophe):

Intreaba-te intotdeauna ce motiv are fiecare lucru. Mai ales intr-o relatie.

| Xpressurself a răspuns:

I-o fi spus ca ai 18 ani si maica-sa se gandeste la ce-i mai nasol. Eu nu as lasa-o in pace. as cauta-o din nou si gata. Daca e nevoie vorbeste cu mama ei. Sunteti copii doar.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Intreab-o ce vrea cu adevarat sa fie intre voi dar e mica nu o grabi las-o sa se simta in largul ei.

| missme99 a răspuns:

O tampenie, iti dai seama nu?
E o simpla scuza. Bine, acum depinde si ce anume i-ai zis in mesajul ala.
Din punctul meu de vedere ea a reactionat total aiurea. Tu nu aveai de unde sa stii ca mama ei sta pe whatssap-ul ei si deci nu vad cu ce anume ai gresit tu. Si chiar daca s-a certat cu mama ei, e vina ei pentru ca i-a ascuns relatia.
Are dreptate Inquire, sunt niste intrebari pe care trebuie sa ti le pui. Daca vrei sa remediezi situatia, du-te si stai de vorba cu ea..cand iese de la scoala, undeva sigur o prinzi.

| Criss0934 a răspuns:

Vorbeste cu mama ei si explica-i ca nu ai de gand sa faci nimic cu ea momentan si plus ca probabil ea si mama ei nu au o relatie chiar atat de apropiata pe cat ar trebui sa fie.