| ReVeRs a întrebat:

Deci am o problema..acum 2 zile m-am certat cu iubita mea (suntem impreuna de 1an jumate ) ..totul e din cauza mea.Ea vorbea cu un coleg de clasa prin mesaje si nu mai stiu de ce aveam nervi dar cert e ca i-am "descarcat" pe ea adica am intrebat-o cu cine vorbeste de ce vorbeste atat cu ala si alte chestii din astea iar ea a vrut sa ne despartim ca cica am devenit prea gelos si ca nu am incredere in ea dar vreau sa ii arat ca nu e asa.Ea nu vrea sa imi mai acorde nici o sansa (ne-am mai certat in trecut mai mult din cauza mea dar ne-am impacat repede)dar acum nu mai vrea sa imi acorde nici o sansa..Deci in principiu cum pot reusii sa o fac sa imi mai acorde o sansa sa ii arat ca nu sunt asa? FUNDA precizez ca il cnosc pe colegul acela cu care vorbea ea

9 răspunsuri:
| cosminnnellu a răspuns:

Salut dupa parerea mea ar trebui sa te scuzi in prima faza ca ai fost nervos si ca motivul pentru care ai reactionat asa a fost pentru ca o iubesti enorm doar sti ca gelozia e o reactie a iubirii pentru ca daca nu ai iubi-o nu ti-ar pasa ce face deci implicit nu ai fi gelos, dar iubind-o iti pasa de ea si automat devi delos si eu m-am desparti de iubita mea si tot asa nu mai vroia sa auda de mine, dar am convins-o sa iesim ca prietenii am tinut legatura si am iesit cu ea la plimbare si dupa 2 saptamanii ne-am impacat, am o presimtire sa si tu o sa te impaci daca faci asa, dar sa nu te astepti sa te impaci maine multa bafta si asteptam vesti bune

| onasis1961 a răspuns:

Cred că de mult aştepta un gest de genul asta.Se cam plictisise de relaţie şi nu găsea motiv să pună punct.

Răspuns utilizator avertizat
| onasis1961 a răspuns (pentru Razvanta):

Asta cred şi ez.Prea e cusut ca aţă albă să se vadă.

| BLeur a răspuns:

Saluut.

Nu avea motiv să pună capă relaţiei, după un an jumatewinking. S-a plictisit proasta şi d-asta căuta altceva. Părerea mea?big grin. Las-o în pace, fii indiferent cu ea. şi ai răbdare un pic că o să-şi dea seama că a greşit şi va veni la tine.
Tu fiind în relaţie cu ea, e normal să ştii cu cine vorbeşte şi mai ales CE VORBEŞTE cu acea persoană, dacă ea te ia cu : " Nu ai încrede în mine? Eşti gelos aiurea ", e un semn de întrebare. pentru că evită să-ţi spună despre persoana care vorbeşte. Vorbeşte cu ea despre asta, şi vezi dacă mai simte ceva pentru tine. dacă nu. las-o prietene, sunt sute de fete pe pământul ăsta, îţi vei găsii una perfectă pentru tine.

Baftă! big grin.

Răspuns utilizator avertizat
| CityOfSatan a răspuns:

Nu are rost sa mai incerci.

| Condurache_Andreea_1998 a răspuns:

Exista 2 variante:ori s-a plictisit de tine, ori este genul de persoana caruia ii indisplac gelosii.ar trebui sa te inteleaga,doar este iubita ta,atunci cand esti suparat,nervos,bolnav,in orice situatie sa te inteleaga, incearca sa vorbesti cu ea, iar o dovada clara ca nu esti gelos, nu prea este, uneori mai merge si cu promisiuni sau vorbe...nu sustin ideea, dar in dragoste si in razboi totul e permiswinking :*

| luiza1122 a răspuns:

Las-o mai moale o perioada. Poate isi doreste o mica distanta, o mica pauza. Asta nu inseamna sa o lasi sa faca tot ce si doreste. Iar tu daca aveai nervi era normal sa te inteleaga, chiar daca te ai descarcat pe ea. orice om trece printr o pasa proasta. Este posibil si ca ea sa se fi saturat de aceasta relatie, iar cand a gasit motivul a pus capat.