| anonim_4396 a întrebat:

facultatea la care dau este la vreo 79 km de orasul meu,prietenul meu e gelos si nu ma lasa sa stau in timpul saptamanii in acel oras la matusa mea, el vrea sa fac naveta, dar parintii mei nu au bani sa plateasca si taxa(in caz ca nu intru la fara taxa) si naveta(14 lei/zi).Cum sa il fac sa inteleaga ca il iubesc si ca o sa fiu cuminte,pentu ca sincer eu vreau sa am o cariera si nu am destui bani pentru naveta si as vrea sa il fac a ma creada ca suint cuminte pentru ca o sa stau la matusa mea,o sa vorbes mereu cu el, cand nu o sa am asa multe cursuri o sa ma duc acasa! as vrea sa dorm la matusa mea doar in acele zile aglomerate cand o sa am multe cursuri! in rest o sa ma duc acasa, dar nu vrea! ce sa fac ca sa inteleaga? va rog ajutati-ma! fundita:*:*

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca totusi nu cedeaza cred ca va trebui sa ii spui de planurile tale, cariera etc.Alege cariera.Baieti mai gasesti.

| SMarius a răspuns:

Daca nu intelege treaba asta, nu cred ca merita efortul...nu se prea gandeste nici la tine, sa faci 80 de kilometri naveta in fiecare zi? pai esti mai mult pe drum decat la facultate! da-i papucii papusa si vezi-ti de viitorul tau!

| neutrino a răspuns:

Intra in primul rand la facultate, apoi vezi ce faci cu prietenul. Daca-ti vrea binele accepta si el noua situatie.