| Alexaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Buna TPU.Fratele meu mijlociu este bolnav cu inima. Asa s`a nascut.De cand avea 5 luni si pana in prezent ( 10 ani ) a fost numai prin spitale.Doctorii i`au spus mamei mele ca nu poate trai mai mult decat 2 ani, dar Doamne Doamne a vrut sa traiasca mai mult.Imi este foarte greu sa vorbesc despre asta.Nimeni nu stie cum se numeste boala lui, dar are 2-3 gauri in inima.Doctorii au zis ca nu s`a agravat nimic.
Eu l`am obosit prea tare. Proasta mai sunt, o sa regret toata viata. Ne plimbam cu bicicletele si i-am spus sa mearga repede dupa mine. El saracutu, a facut cum i-am zis eu pana a obosit si nu mai putea sa respire straight face A fost cea mai mare sperietura a mea, dar in scurt timp, 10 min, si-a revenit si am putut rasufla linistita.Nu pot sa`mi iau gandul de la ziua aia, plang mereu cand imi aduc aminte, Il iubesc enorm de mult la fel ca si pe fratele cel mic ( 9 ani ). Seara cand ma pun sa dorm, ma gandesc doar ca ar fi putut sa moara din cauza mea ( Doamne fereste! ) si incep sa plang.In fiecare seara mi se intampla asta.Nu ma pot gandi la altceva. Ce sa fac? Cum sa fac sa nu mai ma gandesc la asta cand ma pun in pat sa dorm? straight face Sunt prea speriata. Va rog, ajutati`ma. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LOoPy a răspuns:

Nu te ingrijora, si eu am avut o gaura in inima happy dar traiesc, totusi am facut o operatie (acum 11 ani, am 16 ) si tot respir greu... happy multe persoane care aveau gauri in inima au trait., crede-ma, au si copii unele dintre ele happy lasa grija! bucura-te alaturi de fratiorul tau happy

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ar trebui sa nu te mai invinovatesti. Fratiorul tau nu are aceasta problema la inima pentru ca il oboseai tu. Intr-adevar, poate avea o sensibilitate la inima care a fost agravata de faptul ca tu il oboseai, dar nu ai de unde sa stii 100%. Inainte sa dormi, gandeste-te ca se putea intampla si fara sa-l obosesti tu...pentru ca, chiar asa e.

pa, pa.

| Derye a răspuns:

In primul rand nu are cum sa fie fratele tau mijlociu. In comparatie cu tine poate sa fie ori mai mare ori mai mic.
In al doilea, il iubesti, okay, de ce te gandesti tot timpul la ce e mai rau? Seara asculta muzica la mp3, telefon, picap sau ce ai tu pe'acasa si nu te mai gandi "ce s'ar intampla". Pretuieste clipele cu el...si atat.

| Miauti a răspuns:

Din ce ai scris aici reiese ca ati fost prin spitale timp de 10 ani fara sa faceti o cere de transplant de inima.

Mie mi se pare o abureala.

| paramore a răspuns:

Nu trebuie sa fii asa speriata pentru ca nu iti face bine nici tie, dar nici lui agitatia.cred ca e foarte fericit ca are o sora ca tine care il iubeste asa de mult, tot ce poti face tu e sa ai grija de el, sa-i acorzi toata atentia si dragostea de care are nevoie...si sincer nu cred ca o sa moara cum spui usad

| Alexaaaaaaaaaaaaa explică:

Yokai, nu se poate face transplat de inima :p
Si Derye, ai dreptate :p nu m`am exprimat bine

| Alexaaaaaaaaaaaaa explică:

Transplant*

| Merilynne a răspuns:

Alexa, este foarte trist ce ai scris in randurile de mai sus.Sincera sa fiu, imi dau lacrimile.Si imi pare extrem de rau de boala fratiorului tau. Nu prea stiu ca sa faci. Cred ca tot ce poti sa faci este doar sa te rogi. Si as ruga pe mai toti sa o faca.Sa se roage pentru fratiorul tau.Eu macar o sa ma rog ca el sa traiasca.Si nu ezita sa iti petreci clipele cu el. Seara ai putea sa faci o baie cu apa calda si apoi sa asculti putina muzica. Poate asta te mai linisteste si vei putea dormi.

| alexutza222 a răspuns:

Stai linistita... si eu am o problema. asemanatoare doctorii mi-au zis ca nu pot trai mai mult de 3 ani si uita ca am 13 si sunt bine.gandestete ca o sa fie bine daca gandesti pozitiv atragi lucrurile pozitive. si in primul rand ar trebui sa te pui in locul lui ca el nu poate dormi noaptea pentru ca are boala asta si cand v-a constientiza il va durea(phishic).

oricum gandeste pozitiv:*te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roagata la dumnezeu sa aiba grija de el in continuare si incearca sa nu te mai gandesti la trecut!