| Andreeaioan115 a întrebat:

Buna, acum o săptămâna am plans enorm pentru acel băiat și eu având deja insomnii mi le-am agravat, dorm doar 3 ore, încerc sa ma liniștesc și sa îl uit însă degeaba ca tot insomnii am.Nu mai am puteri, am obosit. Am făcut o mare greșeală pentru faptul ca am plans atat de mult (((((((( regret.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Robertandrei4858 a răspuns:

Hei, te inteleg perfect. Exact printr-o experienta de genul am trecut si eu de vreo 3 saptamani. Dupa o relatie de aproape 2 ani( fiind si prima mea relatie) am simtit cum mi se rupe sufletul, parca viata nu mai avea sens. Dar uite ca lucrurile stau altfel acum. Si eu sufar de insomnii. Te sfatuiesc sa faci ce am facut si eu, pentru inceput schimba-ti rutina, incepe sa faci lucruri noi, lucruri care te face fericita. Dezvolta-te pe alte planuri, restabileste-ti prioritatile. Renunta la lucrurile care v-au legat, nu le arunca ca poate totusi sunt pretioase, doneaza-le. Incepe sa fii o persoana mai buna cu tine. Nu asculta muzica trista si incerca sa eviti si filmele siropoase. Si ceva ce consider ca e foarte important, obisnuieste-te cu ideea ca persoana aia nu e ok, nu iti este destinata tie, sa nu ramai cu ideea ca la un momentdat se va schimba pentru ca nu e asa. Renunta la ideea de impacare. Nu caut validare sau ceva de genul dar vreau sa iti spun ca toate lucrurile astea iti sunt spuse de un gay

17 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Atunci caută motive să râzi de tine. Nu o să regreți.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este ok, conteaza ce fa i de acum incolo. Cand e ultima data cand ai ras?

| anonimg a răspuns:

În timpul asta trebuie să te gândești ce defecte ale tale au dus la despărțire. Pentru că în astfel de cazuri amândoi au partea lor de vină.
Îți recomand cartea "Iubește inteligent":
https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| cristimihailov a răspuns:

Continua acum sa regreti inca o saptamana si sa fie si mai rau, sau il lasi in pace si iti gasesti altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze ca iti spun da esti un caz pierdut, daca pentru un baiat care nu ii pasa de tine nici cat negru sub unghie te consumi asa, apoi iti meriti soarta. parintii tai nu au stiut sa te educe sa nu crezi in tot ce zboara? de ce nu vorbesti si cu ei? de ce nu te duci la psiholog? de ce nu iti vezi de scoala sa i ei bacul? tu la varsta ta ai minte de copil de 10 ani sti asta nu? dal in colo pe baiatul ala si trezeste-te la realitate.

| morfeo a răspuns:

Te implici prea mult si iti faci scenarii inutile in cap. In viata trebuie sa fii indiferent. Adica in timp ce tu plangi, el poate deja o freaca pe alta. Sfatul meu e sa-ti gasesti niste activitati productive pentru tine si sa cunosti oameni noi

| Docmiau a răspuns:

Viața merge înainte! Regăseşte-ți fericirea în tine, în lucrurile simple ce te fac fericită în mod normal.

| George377 a răspuns:

Căutați altul o sa uit de el mai rapid

| MariusMtv a răspuns:

Daca esti tu cea din poza cum ar putea parasii o fata asa frumoasa ca tine?
Oricum sa-ti respund la intrebare, daca chiar el era "alesul" nu ajungeai in situatia aceasta.
Incearca sa vorbesti cu alti oameni poate asa vei uita de el!
Ai grija de tine!

| Andreeaioan115 explică (pentru MariusMtv):

Nu sunt fata din poze, sunt o urata ((( de aia mi-a dat papucii acest băiat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Pune poza sa te vedem daca din cauza asta, da eu cred ca te o vazut naiva si de aceea nu te mai baga in seama

| MariusMtv a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Nu cred ca cum arati este important ci sufletul.
Daca vrei sa mai vorbim da-mi fallow la dariusdark_

| Andreeaioan115 explică (pentru anonim_4396):

Sunt o urata de aceea m-a lăsat acel băiat ((((

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Tu esti fata din poza?

| Andreeaioan115 explică (pentru anonim_4396):

Da și sunt o urata (((((( a fugit ăla de mine ajutooor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Deci asta e ultima cauza la care sa te gandesti ca din cauza aspectului fizic nu mai vorbeste cu tine. ogramada de fete si ar dori sa arate ca tine, chiar ar trebui sa fi mandra ca esti o fata tare frumusica... problema e alta...

| AdrianaMariaaa a răspuns:

Nu merita, crede-ma.Am patit si eu mai rau decat tine..Pentru ati reface somnul incearca niste pastile cu melatonina sau mediteaza fa ceva care te relaxeaza