| anonim_4396 a întrebat:

TPU! I-am spus "prietenei" mele ca imi place de un baiat, iar dupa cateva zile ea ii facea ochi dulci, si acum sunt impreuna.Cum ar trebui sa ma simt?

11 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Inseamna ca se gandeste mai mult la binele ei decat la prietenia voastra.Pacat...

| neutrino a răspuns:

Naspa!

| αɴι28 a răspuns:

Prietena ta este pur si simplu o fufa care vrea sa-ti ia totu'. Daca ar putea si parintii t-i i-ar lua.Si n-ar trebui sa fi suparata.Plateste-i cu aceeasi moneda!
P.S: Scuze de limbaj!

| 7639781254 a răspuns:

Vezi? De-asta n-am spus niciodata prietenelor mele ca mi-a placut X sau Y. Prietena ta e chiar o nemernica, iar tot ce trebuie sa faci tu e sa ii platesti cu aceeasi moneda. Daca nu poti tot cu un baiat, incearca altfel. De exemplu, daca ei ii place foarte mult un obiect (telefon, o rochie, o bijuterie etc), fa tot posibilul sa ti-l cumperi inaintea ei. Stiu ca astea par copilarii si iti spun sincer ca eu nu sunt asa de rea incat s-o fac, dar poate tu reusesti sa-ti ridici moralul in felul asta. Oricum, nu mai ai niciun motiv sa mai vorbesti cu ea.

| xanderblackx a răspuns:

Ar trebui sa te simti bine, pentru ca ti-ai dat seama, in prima faza ce fel de "prietena" ai si mai apoi cu ce fel de baiat te incurcai. ureaza-le numai bine, treci mai departe, eu consider ca ai scapat de batai de cap. numai bine

| Thextruexme a răspuns:

Nervoasa,pentru ca daca a facut asta este o scorpie si nu iti este prietena.

| Twixi a răspuns:

O bagi de unde a iesit si iti cauti frumusel alt baiat. O sa te simti mai bine.

| Crytek6 a răspuns:

Rupe prietenia si mergi mai departe, in lumea asta fiecare e pentru el... nimeni nu te va ajuta si toata lumea o sa iti faca rau cand va avea ocaziawinking Fii pe cont propriu happy

| simomih a răspuns:

Pff..nu prea ti-e prietena.Ar fi putut macar sa fie sincera si sa iti spuna ca il place si ea.Eu in locul ei, probabil nici nu as fi putut sa am o relatie cu un baiat pe care stiu ca il place si prietena mea.sadImi pare rau.

| crash15 a răspuns:

Tradata. Daca chiar iti era prietena, nu ar fi acceptat prietenia tipului. In al doi-lea rand, cred ca a facut-o doar ca sa iti faca in ciuda. Adica, ai zis ca dupa ce i-ai spus ca iti place de el a inceput sa se dea la el. Cred ca pentru ea ai fost doar o unealta, si acum isi bate joc de tine cat poate de mult.

| Anirock a răspuns:

Urat din partea ei. Inseamna ca nu iti era prietena cu adevarat. Las-o in pace