| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema:Mie imi place de un baiat, el a fost impreuna cu o prietena de la mine din clasa(o buna prietena) la o saptamana maxim doua o alta colega prietena buna cu el(un fel de sora mai mica pentru el) i-a spus prietenei mele ca isi bate joc de ea.In seara acea ia s-a despartit de el. Dupa cateva zile a inceput sa-mi fac ochi dulci(complimente de genu "pisy", frumoaso","frumoasa mea mica" etc.)Intr-o zi de luni ne-am dus cu doamna de religie la spovada cand am venit inapoi a inceput sa ma imbratiseze mergand asa pana la scoala.In ziua acea a inceput sa ma sarute(pe gura)si sa ma stranga in brate.Mai pe seara cand am vorbit cu el pe mess mi-a cerut sa ne combinam iar eu am acceptat.Problema e ca cu prietena mea nu avea nicio atractie adica pe mess erau ca doi indragostiti iar la scoala ca doi necunoscuti. Ei la mine e diferit cand ne intalnim de fiecare data ma saruta si ma imbratiseaza si un un sarut amical:ma saruta pe buze.Deci intrebarea mea este:E ceva serios sau isi bate joc? Colegele imi spun ca e chiar serioasa treaba ca el chiar ma iubeste.Va rog raspundeti-mi urgent! Pt cel mai bun raspuns funda:X.De fapt el imi facea dinainte complimente pe cand era cu o alta colega de-a mea impreuna.Cam complicata treaba nu-i asa? dau funda

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Pai,daca isi bate doar joc,va face cu tine la fel ca si cu X (prietena ta), dar aceste lucru nu este cazul, din cate am citit eu.Inseamna ca el chiar tine la tine,si faptul ca inainte a fost cu X,probabil a vrut sa fie mai aproape de tine, nu stiu, poate a dorit sa vada daca reactionezi.probabil gelozie, sau lucriri de genul acesta.dar nu ia reusit asa ca tot la tine a ajuns.Deci baiatul chir te place,asa ca ai grija,nu-l da pentru orice alt prost,pentru ca ai facut rost de unu bun, cu capul pe umeri, unul care stie ce vrea in momentul de fata happy
*funda?*

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E neserios asa vei pati si tu cum a patit-o fosta prietena a lui.

| Crisu a răspuns:

Buna! Intr-adevar complicata. In primul rand, invata sa scrii, asa ca pentru tine. Iar in al doilea rand, nu poti iubi o persoana pe care de abia ai inceput sa o cunosti si cu care de abia ai inceput sa fi impreuna. Nu te poate iubi asa de repede, te poate place... intr-adevar si poate sa si tina la tine, dar nu sa te iubeasca. Sincera sa fiu, din cate mi-ai spus tu, eu ma gandesc ca nu e ceva serios. Nu il cunosc si nu stiu ce face, in schimb tu mi-ai spus ca a fost cu o buna prietena de a ta si ca a fost si cu o alta colega, ceea ce inseamna ca a fost cu mai mult... si faptul ca va ia asa din aceeasi clasa, ma face sa cred ca pentru el e doar o joaca. Nu stiu cati ani ai tu sau el, dar observ ca este foarte imatur si pe cat de imatur e, pe atat nu-si da seama ce inseamna o relatie, si observ ca nici tu. Nu stiu daca stiai, dar o relatie nu inseamna doar schimb de replici pe mess sau sa va pupati intr-una. E treaba ta ce vrei sa faci, dar eu ti-am spus parerea mea. ^_^

| ZEU93 a răspuns:

E serioasa, faptul ca a fost cu mai multe din clasa nu inseamna ca-si bate joc pentru ca si eu personal am experimentat cazul dar din partea baiatului laughing si sincer nu-mi bateam joc de fete chiar le placeam big grin

| cascavaaal a răspuns:

Buna! Problema ta nu este foarte complicata. Acest baiat te place cu toate ca a profitat de prietena ta. Baiatul te placea de inainte de a fii cu tine, in perioada relatiei dintre el si prietena ta, si de aceea a profitat de ea. Iti urez mult noroc in aceasta relatie. :*:*:*!

| kidaaзo3 a răspuns:

E serios...te iubesteeeee; x

| cristina1999alexandrutzza a răspuns:

Pai daca te iubea din nainte le lasa pe toate pentru tine!