| anonim_4396 a întrebat:

Iarasi eu...cu vechea mea problema.
http://www.tpu.ro/......absolut_1/

ok,sa revin..astazi am aflat adevaratul motiv pentru care baiatul respectiv,se "teme" intr-un fel sa se apropie mai mult de mine,in sensul sa avem o relatie.
Ei bine,aseara un prieten de-al meu s-a intalnit intamplator cu un prieten de-al lui si,cum era normal,au stat de vorba ca baietii.
Si uite asa,din vorba-n vorba, au ajuns cu discutia la noi, adica la mine si la baiatu` respectiv...prietenul lui a zis despre el ca e singur,n-are prietena si stie foarte bine situtia mea,adica stie ca acum cateva luni m-am despartit de fostul` meu prieten si stie si ca,in prezent nu am prieten,deci sunt singura.
la care amicul asta al meu il intreaba:"pai si el ce face,de ce nu actioneaza,ce asteapta?"...iar prietenul lui a zis in felul urmator:"nu poate pentru ca-i prieten foarte bun cu tatal ei".
deci,concluzia la care am ajuns eu e ca baiatului ii e frica de tata,sau ma rog,are o anumita retinere fata de el,avand in vedere ca sunt foarte buni prieteni si,probabil ii e teama ca,in cazul in care va forta nota,ca sa zic asa,in cazul in care va incerca sa aiba o relatie cu mine,relatia de prietenie dintre el si tatal meu va avea de suferit.
am discutat despre acest lucru cu mai multe persoane si toate mi-au zis la fel,toti cei cu care am vorbit au aceeasi parere,ca lui ii e teama de tata si ca asta-i adevaratul motiv pentru care nu indrazneste sa mai faca vreun pas.
cand voi mai avea ocazia,as vrea sa discut cu el despre acest lucru.
Acum, voi ce credeti despre toata situatia asta? ce ar trebui sa fac, cum ar trebui sa-l iau?

Răspuns Câştigător
| HikariAi a răspuns:

Hi! Eu zic sa incerci! Daca si el simte la fel pentru tine, adica, sa te placa si el, atunci, va trece peste chestia cu tatal tau. In felul acesta vezi si care ii sunt adevaratele sentimente. Iti urez mult succes!

| Auslesse a răspuns (pentru HikariAi):

O sa incerc sa discut cu el, cand o sa am ocazia. tatal meu il place, adica il cunoaste de mult timp si stie ce-i poate capu`, deci la o adica n-ar avea absolut nimic impotriva unei eventuale relatii intre mine si baiatu` respectiv.chiar am vorbit cu tata pe tema asta, si e ok.deci din punctul meu de vedere,un punct e rezolvat,adica discutia cu tata.
acum ramane sa discut cu baiatu` sa vedem ce si cum.
cert e ca,noi doi de-o luna si ceva tot vorbim prin mesaje, ba chiar a si glumit pe tema relatiei, adica la un moment dat a intrebat in gluma "socru` meu ce face?", intreba de tatal meu.
acum, sa vedem ce-o sa fie.
apropo, ma bucur mult ca mi-ai raspuns din nou, la intrebare.
multumesc!

| HikariAi a răspuns (pentru Auslesse):

Placerea e a mea! Sper sa fi fericita... Dupa cum vad, chiar iti pasa ca sa fie totul bine cu aceasta relatie a ta cu acest baiat, si eu sper sa fie. Numai bine iti doresc, si ai grija de tine!

| Auslesse a răspuns (pentru HikariAi):

Inca o data, iti multumesc! Si sa de-a Dumnezeu sa fie totul bine, pentru ca eu chiar imi doresc acest lucru, din toata inima!
numai bine si tie!happy

5 răspunsuri:
| BaietzashuL a răspuns:

Eu zic sa porti o discutie cu el, dupa care cu tatal tau. Adica sa vorbiti amundoi cu tatal tau si daca tot sunt asa buni prieteni eu cred ca va fi foarte OK.

Succes happy!

| Auslesse a răspuns (pentru BaietzashuL):

O sa incerc sa discut cu el, cand o sa am ocazia. tatal meu il place, adica il cunoaste de mult timp si stie ce-i poate capu`, deci la o adica n-ar avea absolut nimic impotriva unei eventuale relatii intre mine si baiatu` respectiv.chiar am vorbit cu tata pe tema asta, si e ok.deci din punctul meu de vedere,un punct e rezolvat,adica discutia cu tata.
acum ramane sa discut cu baiatu` sa vedem ce si cum.
cert e ca, noi doi de-o luna si ceva tot vorbim prin mesaje, ba chiar a si glumit pe tema relatiei, adica la un moment dat a intrebat in gluma "socru` meu ce face?", intreba de tatal meu.