| Auslesse a întrebat:

am revenit..cu alte noutati, sa zicem!

referitor la intrebarea mea, http://www.tpu.ro/......absolut_1/

Ei bine,ieri,eram in timp ce eram la magazin,vad ca apare o masina,cand m-am uitat era tocmai baiatul din discutie! a venit c-un prieten de-al lui,el a ramas in masina,iar prietenul lui a coborat,a intrat si si-a luat un suc.

dupa cum am mai zis,noi doi,avem un prieten comun,care era si el de fata, ieri! ei bine, baiatul de care-mi place mie, l-a chemat pe prietenul asta la masina, zicandu-i:"hai sa-ti dau nr de telefon"..si i l-a dat,stia ca e pentru mine!

de parca nu era de ajuns,eu ieri,dintr-o prostie,mi-am blocat cartela SIM,si,n-aveam nici un cod la mine,adica puk-ul.

dupa ce i-a dat nr,prietenul asta i-a zis baiatului:"vezi ca nu te poate suna azi,pentru ca si-a blocat cartela",iar el i-a raspuns :"spune-i sa introduca puk-ul" si dupa aia a plecat,din cate stiu eu.

aseara a trecut iar si m-a salutat!

acum,eu cred ca,din moment ce "mi-a dat" nr de telefon,stiind ca e pentru mine,inseamna ca nu ii sunt chiar indiferenta.

dar,problema mea e urmatoarea,mi-e oarecum asa sa-l sun,adica,mi-e teama ca-si va schimba parerea despre mine.

nu mi se pare tocmai ok ca sa-l sun eu.

voua cum vi se pare ca o fata sa sune un baiat?

e normal ca eu,fata, sa-l sun pe el, baiat?:)

si mai e ceva,daca totusi il voi suna, desi nu stiu sigur, cum ar trebui sa-l iau? avand in vedere ca la el nu tine "vrajeala".

e destept baiatu` si stie ce vrea:)

26 răspunsuri:
| BulanShow a răspuns:

Buna, Eu zic sa il suni pentru ca nu este nimic ciudat...Il suni, il intrebi ce mai face..nush ce. si vezi si tu poate te invita la un suc ceva..si acolo mai dezvoltati.

| MadalinaTolea a răspuns (pentru BulanShow):

Buna!:*Din punctul meu de vedere ar trebui sa va sunati reciproc, pentru ca asa se va,, construi" o relatie care sa se bazeze pe comunicare. Daca nu il suni sau el nu te suna...e vorba de ambitie, pentru ca banuiesc ca la cei 20 de ani ai tai ai mai avut relatii si iti dai seama ca daca nu vorbiti si va comportati cadoi strini nu o sa rezolvati nimic...Asa ca pune mana pe telefon si suna-l cat de repede poti, el va aprecia asta si nu o sa mai fie o,, povara" sa va sunati reciproc! Succes si sper sa iasa ceva!

| Auslesse explică (pentru MadalinaTolea):

Mersi pentru parere! nu stiu ce sa zic...mi se pare mie, oarecum asa, sa-l sun eu! adica eu fiind fata si el baiat, ma gandeam ca poate atunci cand va vedea ca-l sun, isi va schimba parerea despre mine! o fata sa sune un baiat....hmmm.
dar,ma gandeam eventual, sa-i trimit un mesaj! ce zici?

| MadalinaTolea a răspuns (pentru Auslesse):

Din moment ce el ti-a dat numarul de telefon...tu ar trebui la randul tau sa faci cam acelasi lucru, adica sa ii dai un mesaj sau sa il suni...tu alegi!:*

| Auslesse explică (pentru MadalinaTolea):

Ok,m-am hotarat.maine o sa-i trimit un mesaj, sa vad ce zice!happy

| MadalinaTolea a răspuns (pentru Auslesse):

Bravo!:*Sucees...iti tin pumnii! Sa ma anunti ce ai facut! Te pup!:*

| Auslesse explică (pentru MadalinaTolea):

Am vorbit astazi cu el la telefon,dar foarte putin.L-am salutat, l-am intrebat ce face, mi-a raspuns politicos, mi-a zis ca era la masa, mi-am cerut scuze si mi-a zis ca nu e nici o problema...si...cam atat, l-am lasat sa manance linistit.
acum are nr meu.sa vedem! daca intr-adevar vrea ceva, ma poate suna.ramane de vazut!happy

| MadalinaTolea a răspuns (pentru Auslesse):

Bravo!:*Lasa ca o sa fie bine! Asa incep relatiile!batting eyelashes

| Auslesse explică (pentru MadalinaTolea):

Pana acum...nimic...si deja e ora 18:00..cine stie?

| Auslesse explică (pentru MadalinaTolea):

Si tot astazi am aflat de la un prieten ca el peste vreo 4 zile pleaca in Italia, timp de 2 saptamani...
deja "mi s-a dus" tot elanul.

| MadalinaTolea a răspuns (pentru Auslesse):

Pffsad
Imi pare rau! Nici nu stiu ce sa mai zic...

| Auslesse explică (pentru MadalinaTolea):

Mda...

| Auslesse explică (pentru MadalinaTolea):

Ei bine, luni aseara m-a cautat.Adica,mi-a trimis mesaj, i-am raspuns si am tot vorbit asa vreo ora jumate..si mi-a zis c-o sa mai vorbim si ieri.dar ieri n-am mai apucat.eu am fost la munca, el la fel, a avut multa treaba.sa vedem azi!happy

| AliGab a răspuns:

Sau ii poti trimite un simplu sms in care sa ii confirmi nr tau de telefon. Dupa care vezi ce face: te suna sau nu. Succes

| Auslesse explică (pentru AliGab):

M-am gandit si eu la treaba asta..acum,chiar nu stiu cum sa fac...
oricum,eu raman la parerea mea, din moment ce a fost de acord sa-mi dea nr lui de telefon (chiar daca nu mi l-a dat personal), inseamna ca nu ii sunt indiferenta! plus ca ma saluta de cate ori ma vede, cand a aflat ca as vrea sa vorbesc ceva cu el, s-a aratat chiar interesat de lucrul asta.deci,in concluzie, crezi ca ar fi mai potrivit sa-i trimit un mesaj?
poate daca nu vroia, nu-mi dadea nr!

| AliGab a răspuns (pentru Auslesse):

Eu sunt de acord ca baiatul trebuie sa faca primul pas. Si in plus este mai interesant pentru ei sa "lupte" in sensul ca ii atrag mai mult fetele care nu dau buzna in viata lor. Atentie, asta nu inseamna ca trebuie sa fi indiferenta, dar nici sa arati ca "vai ce indragostita sunt de tine". Cred ca un sms de confirmare a nr de tel este suficient. Daca el nu are puterea sau vointa de a face mai mult atunci eu zic sa o lasi balta cu toate asa-zisele semnale pe care ti le da. Nu vreau sa-ti stric elanul dar faptul ca te saluta si ca trece de n ori prin fata magazinului la care lucrezi nu inseamna ca te place. Daca este genul "dorit" de toate fetele poate vrea doar sa te zapaceasca. Dar nu-i da in bune... arata-i ca esti disponibila pentru un inceput de relatie insa nu ii arata ca esti disperata dupa el. Te rog sa fii cu bagare de seama daca are sau nu prietena, deoarece este un punct sensibil si daca o paraseste pe aceea pentru tine la un moment te va parasi si pe tine pentru alta (de obicei istoria se repeta). Succes

| Auslesse explică (pentru AliGab):

Ok,o sa-i trimit maine un mesaj,sa vedem ce zice!
cat despre prietena,nu are,din cate am auzit are una de aia pe care o cauta doar cand are nevoie(si tipa asta e din alt oras),nici macar nu se afiseaza cu ea.
eu cred ca daca avea prietena si nu vroia sa aiba de-a face cu mine,nu-mi trimitea nr lui de telefon.
sau,daca vroia sa faca glume,putea sa-mi trimita alt numar de tel,asa la misto.Dar, numarul pe care mi l-a dat, e numarul lui, stiu sigur, am verificat!

| Auslesse explică (pentru AliGab):

Am vorbit astazi cu el la telefon, dar foarte putin.L-am salutat, l-am intrebat ce face, mi-a raspuns politicos, mi-a zis ca era la masa, mi-am cerut scuze si mi-a zis ca nu e nici o problema...si...cam atat, l-am lasat sa manance linistit.
acum are nr meu.sa vedem! daca intr-adevar vrea ceva, ma poate suna.ramane de vazut!

Si tot astazi am aflat de la un prieten ca el peste vreo 4 zile pleaca in Italia, timp de 2 saptamani...
deja "mi s-a dus" tot elanul.

| AliGab a răspuns (pentru Auslesse):

Rabdare, rabdare si iar rabdare. De acum mai ai un singur lucru de facut: sa ai rabdare un timp, insa nu pana la adanci batraneti happy. Daca este interesat baiatul de tine nu va ezita sa-ti dea un semn de viata, daca nu, va tacea...insa tu sa "taci" de acum incolo, vezi daca intr-adevar va veni peste doua saptamani din Italia sau va ramane de tot acolo. Un sfat pretios: in tot acest timp si, daca se poate pentru totdeauna, nu mai vorbi cu prietenii lui despre el. Daca au ceva sa-ti spuna acei prieteni, sa iti spuna din proprie vointa, daca nu, nici tu nu-i mai intreba. Altfel el crezi ca nu afla? Ti-ai aratat interesul pentru el, lasa-l si pe el sa faca un pas. Daca dupa ce vine din Italia nu face vreun pas concret intr-o saptamana, maxim doua, mergi mai departe si uita de el. Pune punct. DE RETINUT: acestea sunt pareri personale pe care le vei aplica doar daca vei dori. Nu esti oblicata sa faci intocmai cum spun eu. Succes

| Auslesse explică (pentru AliGab):

Ei bine, aseara m-a cautat.Adica,mi-a trimis mesaj, i-am raspuns si am tot vorbit asa vreo ora jumate..si mi-a zis c-o sa mai vorbim si azi!

| AliGab a răspuns (pentru Auslesse):

Ma bucur mult pentru tine happy. Un alt sfat personal este sa ai rabdare pana se incheaga ceva, in sensul ca sa il lasi pe el sa te contacteze pentru inceput happy. Scuze ca repet dar ai grija sa nu-l sufoci, nici sa fi prea indiferenta. Pentru o prima intalnire lasa-l pe el sa aiba initiativa. Stii, barbatilor le place sa aiba impresia ca ei aleg, dar de fapt noi femeile alegem cu cine sa fim happy, asa ca lasa-l sa aiba impresia ca el te-a ales pe tine, altfel se va dezumfla repede

| Auslesse explică (pentru AliGab):

Ok,iti multumesc pentru sfaturi! dar, stau si ma gandesc, el mi-a zis ca maine sau poimaine vrea sa plece in Italia timp de 2 saptamani si dupa aia se intoarce..ma gandeam,poate ma cauta cand se intoarce,cine stie? luni seara,dupa cum am mai zis,am vorbit vreo ora jumate si din vorba in vorba, mi-a zis ca pleaca in Italia, dar se intoarce, iar la urma mi-a urat noapte buna, etc...si-un pupichappy..ieri,m-a salutat, a trecut in viteza, se grabea.acum nu stiu, poate astepata sa mai fac eu vreun pas, in sensul, sa-i trimit eu mesaj...sau poate-mi trimite el..nu stiu.
azi,cred ca sigur o sa-l vad,fiind la munca dupa-amiaza, s-ar putea sa-l vad.
el, luni dimineata a avut o discutie cu u prieten de-al nostru, comun.
si nu i-a zis ca nu-i place de mine sau ceva de genu`...i-a zis ca-s cam mica, dar intre noi e o diferenta de 3 ani jumate.
asta se intampla luni dimineata, si noi am vorbit luni seara.
tu ce parere ai?happy

| Auslesse explică (pentru AliGab):

Si mai e ceva,eu cred ca daca nu-i placea deloc de mine,nu ma mai cauta luni,nu?
adica nu s-a suparat ca l-am sunat duminica,mi-a vorbit calm,politicos.
iar luni,prin mesaje,tot la fel,era deschis,adica mi-a zis multe lucruri,etc.
stiu ca o sa ti se para ca zic aceste lucruri pentru ca-s indragostita de el(chiar sunt!),dar chiar e genu` de baiat care la prima vedere,daca n-ai avut niciodata nici o tangenta cu el, iti poate parea altfel asa, dar in realitate e cu totul diferit.
daca ajungi sa-l cunosti, sa vorbesti cu el, iti dai seama ce fel de baiat e!happy

| AliGab a răspuns (pentru Auslesse):

Nu stiu sa-ti spun o parere...nu va cunosc pe nici unul. Totusi eu spun sa nu-ti faci sperante pana lucrurile nu devin concrete. O simpla discutie la telefon nu rezolva mare lucru, chiar daca este sincera.
In perioada asta sunt intro situatie asemanatoare cu a ta, in sensul ca vorbesc la telefon cu un baiat destul de cult si sufletist. Ma linisteste sa vorbesc cu el intr-o oarecare masura, dar imi dau seama ca pana nu il cunosc si pana nu se contureaza ceva concret sperantele mele sunt doar iluzii. De aceea zic, cand esti indragostit vezi toate lucrurile bune: foarte bine si foarte frumos, insa pastreaza si o doza de realitate. Dragostea nu se fabrica si nu se arata prin sms-uri si conversatii la telefon, ci prin lucruri clare, concrete. Sa-ti arate omul concret ca vrea sa fie cu tine, sa te respecte si sa te iubeasca asa cum esti. Nu vreau sa te intristez, este frumos si placut sa fii indragostita si te invidiez un pic (in sensul bun) caci eu nu am mai fost indragostita de ani buni si nici nu stiu daca voi mai fi vreodata, dar trebuie sa incerci sa vezi lucrurile in realitatea lor. Asteapta si vezi ce se va intampla dupa ce vine din Italia.
Nu ar fi rau, daca vrei, sa incercam sa pastram legatura si pe mess (ma intereseaza povestile de dragoste ceva mai complicate happy ). In semnul acesta o sa incerc sa iti trimit un PM.
P.S: 3, 5 ani nu i deloc mult, este chiar o diferenta de varsta potrivita. Se spune din popor ca diferenta de varsta intre 2-5 ani intre barbat si femeie este ideala (asta nu inseamna ca este o regula)

| Auslesse explică (pentru AliGab):

Am inteles! pai,ieri in timp ce eram la munca,lucrez la un magazin,a trecut de mai multe ori,m-a salutat si mi-a zambit foarte frumos:X
dupa cum am mai zic, cred, noi doi avem un prieten comun.
si aseara, a venit prietenul asta la mine la magazin si mi-a zis:"m-am intalnit cu X si m-a intrebat de tine, ce mai faci, ce mai zici:"...si prietenul asta i-a zis"du-te si tu la ea, vezi ce face, vorbiti", la care el a zis ca " m-as duce, dar acum trebuie` sa plec pentru cateva ore din oras, si nu stiu daca ma intorc pana la 22:00".(ora la care eu terminam programul).
si,intr-adevar,a fost plecat din oras ieri dupa amiaza.
si aseara, dupa ce am terminat programul, el a trecut pe la magazin, nu stia ca eu plecasem.
astazi, iar m-a cautat, mi-a trimis mesajehappy

| Auslesse explică (pentru AliGab):

Nu stiu...ma simt altfel atunci cand vorbim, e de treaba, e un baiat Ok, stie sa se descurcehappy