| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Ieri a fost ziua de naștere a fostei mele iubite și i-am dat un mesaj de "La mulți ani" precizez ca ne-am despărțit acum 4 luni și nu am mai vorbit de atunci, mi-a mulțumit și cam atât. Eu încă o iubesc și as face orice sa mă împac cu ea, dar când am vrut sa continui conversatia nu a mai răspuns la celălalt mesaj, dar totusi ieri a pus o poza la story pe Instagram purtând inelul de la mine. Ce as putea sa fac? Aveți niște sfaturi cum ar trebui sa procedez cu ea?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa o lasi in pace.
Asa cum si tu esti cam nehotarat, la fel cred ca este si ea.
Sau vrea sa te tina de rezerva daca actuala relatie (daca o are) nu ii va mai merge.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varste aveti voi doi?

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-ti vezi de drum!
Este o relatie incheiata care nu mai poate continua.

In situatia iti recomand un singur lucru: sa-ti vezi de viata ta, cautandu-ti o alta fata, cu care ai putea avea o relatie fericita.
Relatiile rupte si incheiate nu mai au viitor fericit si nu este indicat sa insisti.

Fata a facut ce trebuit: ti-a rapsuns rece si politicos, cu un simplu "multumesc", fiindca nu mai exista continuare pentru voi, acum sunteti doar doia straini si atat.

| blackheart26 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu a răspuns rece, a fost un răspuns dat cu entuziasm, gen "mersiii".

| Violleta2022 a răspuns (pentru blackheart26):

Mersi-ul ala nu a fost cu entuziasm, odata ce s-a incheiat toata conversatia dupa el, fiind ultimul cuvant al ei.
Am vaga senzatie ca-i dificil pentru tine sa accepti realitatea, ca ea nu-ti mai este iubita si nici interesata sa se intoarca la o relatie terminata si nefericita.
Nu are nici o importanta sau relevanta daca tu o mai iubesti, odata ce relatia este demult rupta si incheiata, ca nu se mai "lipeste" si nici nu are cum sa mai functioneze, ceva ce nu a functionat inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Mai întâi trebuie să îți dai seama ce îți dorești cu adevărat în această situație. Dacă încă o iubești și dorești să încerci să vă împăcați, atunci ar trebui să încerci să comunici cu ea într-un mod deschis și sincer. Întreab-o cum se simte în legătură cu voi doi și dacă ar fi dispusă să vorbească despre posibilitatea de a vă împăca. Însă, dacă ea nu este interesată să încerce să vă împăcați, atunci ar trebui să încerci să mergi mai departe și să găsești fericirea în alte părți. Trebuie să îți respecți sentimentele și să fii sincer cu tine însuți înainte de a lua orice decizie. happy
Sper că te-am ajutat!

| Silwian a răspuns:

Hei.Salutare! Ti a raspuns din respect si atit! N ar fi trebuit sa i mai scrii si alte mesaje! Te sfatuiesc sa mergi mai departe! Fa ti alta iubita si iti garantez ca o sa te caute! Iti garantez!