| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU ieri am avut un act sexual cu prietenul meu si s-a rupt prezervativul.Tin sa mentionez ca era a treia oara probabil la o distanta de jumatate de ora fata de a doua oara, el nu ejaculase, era foaste uscat dar stiu ca mai este si acel lichid care contine si el spermatozoizi. Stiu de pastila de a doua zi dar imi este frica sa o iau deoarece am mai luat-o acum 3 luni. Ce se va intampla daca o iau iar acum si exista posibilitatea mare de a ramane? Su sunt sigura dar cred ca sunt si in perioada fertila, va rog daca puteti sa ma ajutati. Multumesc~ Funda

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Nu ai rămas însărcinată chair dacă ai fost în perioadă fertilă. Dacă nu a ejaculat este în regulă. Ți-am mai explicat.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Aceste pastile nu sunt ca si bomboanele sa le iei asa cand vrei, ele avand efecte secundare foarte puternice asupra corpului tau, si nu uita ca o femeie sanatoasa este in fiecare zi fertila: cei drept, in unele zile mai mult, in altele mai putin. Roaga-te ca de data aceasta sa ai iarasi noroc, iar pe viitor iti recomand sa te documentezi mai mult despre sex, din materialele de specialitate si, eventual, din sfaturile medicale de specialitate.

| Oana92 a răspuns:

Ce naiba faceti cu prezervativele alea? In 6 ani nu am reusit niciodata sa rup un prezervativ! De unde le cumparati de sunt atat de proaste?