| anonim_4396 a întrebat:

Ieri eu si prietenul meu am incercat sa intretinem relatii sexuale.Eu fiind virgina, i-am spus sa se opreasca deoarece ma durea.Actul nu a durat prea mult si nu am sangerat.Totusi,am observat ca inca mai am himen,(in oglinda).
Intrebarea mea este daca se poate ca himenul meu sa fie elastic sau daca prietenul meu nu a reusit sa ma penetreze suficient.

Multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
| adaanda a răspuns:

Incearca sa nu te mai stresezi asa mult sa fii tot timpu grabita sa rezolvi "problema " asta.Intr-o seara spontan cand aveti chef si esti tu excitata, atunci o sa te dezv fara probleme si durere.

| ywar a răspuns:

Nici sa dezvirgineze nu e bun baiatul asta. ce dracu stie sa faca? Ii moare la intrare ca si el are experienta mai mult de-o groaza. Va apucati sa faceti sex ca sa fiti la moda, de parca am fi la o intrecere sportiva. Oameni buni sexul in acceptiunea voastra e sport, hobby sau o manifestare normala, fireasca a sentimentelor sufletesti in planul nevoilor umane. Sa nu uitam ca sexul e pe piramida lui Maslow [ e un manelist asta ] pe nivelul cel mai de jos.
Evident al tau prieten nu a folosit prezervativ...
Sincer iti spun eu l-as pocni pe baiatul asta daca as fi femeie. I-ai cerut sa se opreasca dar el... [surpriza] nu s-a oprit! De ce? Ca te apreciaza foarte mult, asta-i raspunsul corect. Pune-ti intrebari in sensul asta [ si am scris corect "pune-ti", nu cum scriu analfabetii (unii) de pe acest site ]
Deci tine la tine sau nu de nu s-a oprit? Da-ti raspunsul tie, nu noua! Te pupam si iarta-ma daca am fost prea aspru cu puberii care se cred adulti peste noapte.

| Danysan a răspuns:

Inca nu ti s-a rupt Himenul.E normal daca ai inceput sa te smiorcaiesti laughing. Glumesc rolling on the floor.Mai sti trebuie sa fi si tu hotarata nu sa cedezi de la orice durere, tu ce crezi ca e asa simplu? spune-i sa folosesca lubrifiant ca sa nu te mai doara si mai lucrati la Preludiu :-p.Ba chiar preludiu maxim sa fie. Trebuie sa stii ca prima partida de sex o sa o ti minte toata viata si ar trebui sa fie ceva placut si relaxant dar in conditiile in care ai si un partener Gentil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SA NU FACI În nici un caz COMPROMISUL DE A TE DEZONORA!
Viitoarea ta familie nu va avea un lucru mai scump decat demnitatea ta!
Nu vei câştiga, ci îţi vei pierde atuurile care CONTEAZĂ CU ADEVĂRAT LA O FATĂ!

Chiar şi dacă nu ai avea îndoieli în privinţa căsătoriei cu el, consideră că pentru liniştea şi echilibrul vieţii şi a familiei tale de "mâine", fără să-ţi poţi da seama acum, vei avea nevoie de această "demnitate"şi "onoare" pe care rişti să le pierzi acum"!

Sexualitatea înainte de alcătuirea familiei este o adevărată „cutie a Pandorei". Este vital să nu se atenteze la drepturile şi,, liniştea" Familiei de mai târziu, a ei şi a ta! Distracţia este un viciu dificil de controlat? Dar costul ei nu este nici mai mult nici mai puţin decât... liniştea unor familii! şi sacrificiile uriaşe care se vor raporta la ele...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

- La urma urmei, ce se va întâmpla într-o neprevăzută situaţie în care vă despărţiţi? Ce se va întâmpla mai târziu în familie, atunci când mentalitatea "unui spirit de aventură iresponsabil" va fi înlocuită cu raţiunea că relaţiile intime sunt lucruri care transformă psihicul şi impregnează o amprentă de neşters naturii umane. Relaţiile intime creează "link-uri" nedorite, ce se vor resimţi cel mai bine mai târziu, în familie, ca în oglindă de către celălalt partener... toată viaţa! Acest lucru va fi o adevărată "fractură" mai târziu, iar în acest sens statistica divorţurilor nu minte...

Spre deosebire de alte experienţe devenite amintiri, experienţele păcatului (în special când e vorba de o relaţie a trecutului) nu se uită niciodată (...), şi cu cât lovesc mai mult în normele morale, cu atât vor avea un efect mai copleşitor asupra respectului reciproc şi liniştii unei familii!

În mod aparent paradoxal dar logic, aceste experienţe-amintiri devin cu atât mai frustrante (substrat pentru gelozie) odată cu trecerea timpului, rămânând mai târziu întipărite în sufletul "celuilalt" partener (...), aşa cum într-o cameră, posterele ar deveni permanente!

Nu este la voia întâmplării faptul că pentru începerea vieţii intime, Divinitatea a lăsat căsătoria şi nu altceva. Motivul este justificat prin consecinţe şi nu prin capricii...

| trance04 a răspuns:

Nu cred ca te-a dezvirginat, mai incercati odata

| micutzafinetze a răspuns:

Nu stiu cum ai observat tu ca mai ai himen laughing dar poate e posibil intr-adevar sa nu se fi rupt himenul daca nu ai sangerat dar te-a deflorat oricum deci virgina nu mai esti ....mamei mele i s-a rupt himenul la prima nastere iar mie mi s-a rupt himenul in timpul orei de sport

| Danysan a răspuns (pentru micutzafinetze):

Da ce spot faci bre acolo de ti s-a rupt in timpu orei de sport laughing. Esti cumva campioana olimpica :-p

| micutzafinetze a răspuns (pentru Danysan):

Atletism de performanta am facut acum nu mai fac

| rizbytzu a răspuns:

Cazurile de himen elastic sunt fooarte rare, cu siguranta nu te-a dezvirginat