| IliiiSmilee a întrebat:

Buna TPU happy. Ieri seara am fost la ziua celui mai bun prieten al meu. Prima oara acasa la el si dupa ce au "reusit" toti sa se imbete, am schimbat locatia. In club. Acolo, in timp ce dansam, baiatul de care sunt indragostita de anul trecut, m-a pupat. Eu m-am tras inapoi si l-am intrebat ce face si el mi-a raspuns ca sa mergem pana afara, unde m-a sarutat. Nu ma asteptam la asta. Pentru ca anul trecut mi-a zis ca el nu simte nimic pentru mine. Dar intre timp ne-am apropiat si sentimentele mele pentru el s-au transformat in prietenie. Dar totusi, dupa seara asta mi-am dat seama ca inca tin la el foarte mult. Sora mea mai mare zice ca atunci cand oamenii sunt beti, fac ceea ce simt, si nu stiu ce sa cred. Acum el parca ma evita si se simte jenat de ce a facut. As vrea sa ii spun ca pe mine nu ma deranjeaza ce s-a intamplat si ca inteleg ca era beat, dar totusi vreau sa ramanem prieteni. In acelasi timp vreau sa vad daca el chiar a vrut sa ma sarute sau daca era prea beat. Ajutati-ma va rog.

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

La beţie toată lumea vede lucrurile foarte frumoase, chiar dacă sunt foarte urâte! Aşa că, ia lucrurile ca atare! Resemnează-te!

| neutrino a răspuns:

Eu nu as dori sa am prieten care se imbata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asa este! omul la bautura nu poate sa minta!
El isi dorea asta!
Acum nu stiu ce sa zic...de ce te evita?
Vorbeste cu el si lamuriti!
Explixa-i tot!
numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Ce trebuie să faci e să vorbești cu el. Spune-i că nu trebuie să se simtă jenat de la acel sărut și că înțelegi că i-a luat valul pe toți de la băutură. Făcând asta poți afla exact ce a gândit el atunci. Dacă îți spune că e ok că înțelegi și trece peste subiect, înseamnă că era beat. Dacă îți spune că de fapt nu din cauza băuturii s-a întâmplat și duce discuția într-un alt punct... înseamnă că asta a simțit atunci și încă simte. În funcție de reacția lui vei afla totul. Baftă!

| IliiiSmilee explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult! Dar vezi tu, el e prea orgolios ca sa imi spuna ca ceea ce a fost pentru ca asa a simtit. Multumesc inca o data pentru sfaturi :*

| dyanamady a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii spui k daca a facut.o la bautura nu te.ai suparat pe el si ati vrea sa fiti prieteni

| rockyrock a răspuns:

Omul la baututra nici nu stie ce face si nici nu isi mai aminteste prea bine dupa aia ce a facut. poti sa ii zici ceva gen: mai sti ca aseara m-ai sarutat? vroiam sa iti zic ca eu stiu ca poate nu stiai ce faci dar eu abia reusisem sa ramana intre noi doar prietenia iar acum nu mai sunt aa de sigura. dar o sa fac efortul de a ramane doar prieteni daca asa vrei. si vezi ce zicetongue. sper ca am fost de foloswinking

| Biencussa a răspuns:

Hmm mdeaa...greu dar eu zic sa vorbesti fata in fata cu el { trebiue sa ai curaj} si sa-i spui ce simpti astfel vei afla daca a facut`o din dragoste sau dor pentru ca era beat este sfatul cel mai adevarat Spune-i adevarul! Eu iti urez sucess :*