| tslex a întrebat:

imi place de o colega de clasa..care la randul ei stiu ca ii place de un baiat de la alt liceu. in ultima vreme am inceput sa ne aproiem si sa vorbim foarte mult, spunandu-mi ca ii devin un foarte bun prieten:X..totusi...as vrea ceva mai mult..pt ca in ultima vreme nu prea a mai vb cu baiatul de care ii place ci ultimele 3 zile am vb incontinuu la propriu(mesaje pe tel timp de 8 ore!) pe mess, pe fb.laughing..so.....credeti ca ma place catusi de putin? ..sau ma imbat cu apa rece?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde şi cum vorbeşte. Părerea mea, nicio fată nu vorbeşte atâta cu-n băiat dacă nu simte nimic pentru el. Cel puţin eu. Eu zic să-ţi încerci norocu, dar mai aşteaptă puţin, ca să aibă timp destul să-l uite pe acela.
Succes!

| The1smartiest a răspuns:

Te-a vazut ca pe un amic si asa vei ramane. treci mai departe! din ce ti a zis asta rezulta!

| DiiiaDy a răspuns:

Sincer...parerea mea este ca nimeni nu are de unde sa stie daca te place sau nu decat ea. Daca iti place atat de mult de ea incat intr-adevar ti-ai dorii o relatie serioasa vorbeste cu ea, intreab-o daca simte ceva pentru tine, este singura care ti-ar putea da un raspuns concret si sigur.Succes :*

| tslex explică (pentru DiiiaDy):

Pai mi e teama ca pe urma nu o sa mai fim nici prieteni daca o intreb.mi e sa nu dau cu bata in balta...dar tot vreau sa o intreblaughing).dar nu stiu cand sad

| DiiiaDy a răspuns (pentru tslex):

Mai bine o intrebi sa nu te mai framante lucrul asta... poate si ei ii place de tine si nu stie cum sa-ti spuna sau ii este rusine; eu nu vad de ce sa nu continuati sa fiti prieteni, mi se pare o prostie. Daca ei nu`i place de tine cauta-ti alta fata care sa te faca sa o uiti :*

| Mikiiiiiii a răspuns:

Sincer...parerea mea este ca nimeni nu are de unde sa stie daca te place sau nu decat ea. Daca iti place atat de mult de ea incat intr-adevar ti-ai dorii o relatie serioasa vorbeste cu ea, intreab-o daca simte ceva pentru tine, este singura care ti-ar putea da un raspuns concret si sigur.Succes :*

| DiiiaDy a răspuns (pentru Mikiiiiiii):

Chiar era necesar sa copiezi ce am scris eu?

| alexandru1233210 a răspuns:

Sincer...parerea mea este ca nimeni nu are de unde sa stie daca te place sau nu decat ea. Daca iti place atat de mult de ea incat intr-adevar ti-ai dorii o relatie serioasa vorbeste cu ea, intreab-o daca simte ceva pentru tine, este singura care ti-ar putea da un raspuns concret si sigur.Succes :*