| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata de 1 an, dar de o saptamana sentimentele au crescut. Nu ma pot gandi doar la ea. Deoarece sunt foarte timid(abia o salut) i-am spus printr-un sms ce simt pentru ea. Ea nu mi-a raspuns mie personal. ( nu sunt sigur, dar un prieten, care o iubeste si el pe aceiasi fata, si el mi-a spus ca a vorbit cu acea fata, si ea m-a refuzat de 2 ori, cel putit asa mi-a spus el). Ea a avut doar prieteni cu 3-5ani mai mari ca ea(eu cu ea suntem de aceeasi varsta), si dupa refuz, nu stiu ce sa mai fac, sa continui sa o caut, sau sa o las in pace? Vreau sa stiu daca este bine sa cred ce a zis prietenul meu ( ca m-a refuzat, dar nu mi-a spus personal) sau pot sa continui sa o caut. Eu chiar o plac foarte tare, si chiar am incercat sa o uit, dar nu pot. Deci sa cred ce a zis prietenul meu si sa o uit, sau sa continui pana voi avea un raspuns clar. Multumesc ca ati citit si voi da Si funda MARE raspunsului cel mai folositor. P.S.: Daca mai are rost sa o caut, cum trebuie sa ma comport cu ea, si ce sa fac sa treaca timiditatea aceasta.

6 răspunsuri:
| dia200 a răspuns:

Daca nu tzia raspuns inseamna ca tea refuzat laso in pace ignoro pur si simplu fate ca nu o cunosti daca o sa ii lipsesti o sa vina ea sa vorbeasca cu tine

| Ana_4223 a răspuns:

Prin faptul ca nu ti-a raspuns la mesaj inseamna ca te-a refuzat intr-un mod subtil sau eventual nu te-a cautat deloc dupa acel mesaj.
Deci concluzia da-i pace fata nu are aceleasi sentimente pentru tine.

| h3r a răspuns:

Ce exact ești...
Las-o, nu are timp.
Caută altă fată, pe măsura ta.

| madalinamadu a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa o suni sau sa o inviti in oras sa iti spuna personal daca te place sau nu. Daca spui ca si prietenul tau o place posibil sa fie invidios si sa te fi mintit.

| christishor a răspuns:

Salut, incearca sa vorbesti cu ea fata in fata pune pe tine presiune sa o faci ca si cum maine ar fi ultima zi din viata dati timp 1 zi 2 si fa-ti curaj sa vorbesti cu ea, iar daca ea te refuza si atunci inseaman ca trebuie sa o uiti dar macar poate reusesti sa o intrebi de ce, apoi nah incearca sa o uiti ce rost are sa tanjesti dupa ea daca tia sp clar ca nu vrea o relatie cu tine
P.S: e doar parerea mea

| Deniii6 a răspuns:

Pãi... ar trebui sã vorbesti fatã-n fatã cu ea. Nu ar trebui sã te iei dupã ce spune fiecare...fã-ti odata curaj si spune-i in fatãce simti pentru ea si dacã ea nu simye la fel, ar trebui sã o lasi! Sper ca te-am ajutat, asa cum am putut si euhee hee