| vyvy32 a întrebat:

Imi place de un baiat. Acum ceva timp (5-7 luni) am fost cu el, dupa ne-am certat el nu ma ierta, nu vroia sa fim nici prieteni. Acum ne-am impacat si suntem doar prieteni, el nu mai este suparat pe mine. Nu pot sa stau pe langa el si sa-l vad cum vorbeste cu o gramada de fete, oricum mie imi da mai multa atentie decat la celelalte, dar mi-a povestit ca-i place de o alta fata si ma simt foarte rau, el este unicul pentru mine dar eu pentru el doar cea mai buna prietena, imipovesteste tot si eu lui ii povestesc tot dar cum sa-i zic ca vreau sa fiu cu el? I-am zis ca-mi place de el si l-am intrebat daca si luiii place de mine, si a zis ca un pic. Dec intrebarea este : cum sa ne combinam puppy dog eyes?

Răspuns Câştigător
| AMa19 a răspuns:

Buna draga mea, ai o situatie grea, in care sentimentele pun mana pe tine. Ai putea intr-o zi sa vorbesti cu el si sa il intrebi daca are prietena, iar daca zice ca nu, tu poti sa il saruti rapid, apoi la sfarsit, dupa ce rupeti sarutul, i` soptesti usor ca il iubesti si e uiti in ochii lui sa vezi daca si el simte la fel. Daca nu, fa tot posibilul si fal sa te iubeasca, furai atentia, dai incredera sa poata realiza ca doar tu esti importanta in viata lui. Sper ca am putut sa te ajut. Succes. Funda big grin?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Un pic, pentru o seara, poate ca ar merge cu ceva palinca.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai trebuie sa i arati de ce ar fi bine pentru el sa fie cu tine. Trebuie sa i aduci aminte de ce i a placut sa fie cu tine acum 5-7 luni.

| Panteras a răspuns:

Trebuie sa-i arati ca il placi mai mult decat cealalta fata si ca iti pasa de el...deci succes!

| ReYNoIoNuTzCs a răspuns:

Incearca sa-i aduci aminte de momentele petrecute impreuna pe timpul cand erai iubita lui si dupa intreaba-l daca mai are sentimente de dragoste fata de tine

| Paradissss a răspuns:

Buna scumpa
Mda cum au spus si fetele ai o situatie grea, dar eu cred ca mai intii trebuie sa fii ca o prietena pentru el ca sa te apropii de el.Arata-i ca iti pasa de el, ajuta-l in toate cu ce poti..fii linga el cind are nevoie, chiar si atunci cind iii este usor.Crede-ma el se va indragosti rapid!
Dupa propria exprerienta.