| georgyana_8368 a întrebat:

imi place de un baiat care e cu un an mai mare decat mine, insa nu stiu daca el ma place. El are acelasi comportament ca si mine adica ma ignora si amandoi ne facem ca nu ne suportam.Eu o fac pentru ca il plac dar el nu stiu. Oare ma place?

Dau funda

Răspuns Câştigător
| ♦EthernalVampa♦ a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa pui o prietena comuna sa intrebe. Daca el are incredere incat sa-i spuna drept, te-ai aranjat. Totusi, incearca sa ai momente in care esti draguta cu el, car cat sa nu banuiasca ceva. Doar asa, ca sa observi comportamentul lui. INtra in discutie cu el, afla ce-i place ca sa aveti subiecte de discutie. Succes!happy

8 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Eu cred ca varianta optima ar sa te comporti astfel incat sa vada ce simti pentru el. Incearca si vei vedea ce fericita ve fi!

| Alleee18 a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta. cel mai bine este sa intri in cercul lui e prieteni.mai vorbiti si voi apoi tu timpul incerci sa i dai de inteles ca il placi dar subtil de tot. poti folosi glume sau sa i zici ca esti sarcastica. dupa asta tu nu l mai baga in sseama o vreme.vei vedea ca daca te cauta te place. daca nu te mai cauta el.adica din proprie initiativa...inseamna ca nu te place.succes.funditza?

| monique a răspuns:

Probabil ca te place, daca iti acorda atentie. Incearca sa lasi putin garda jos, oferindu-i ceva bun de mancare, sau invitandu-l cu gasca la un film/meci de fotbal etc.

| ClaraZ a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, sa il intrebi de ce nu te suporta.Comportamentul tau fata de el este gresit, daca il placi nu trebuie sa te faci ca nu il suporti sau sa il ignori. Din contra, trebuie sa comunici cu el, sa va intelegeti bine.Incearca sa te schimbi, sa iti arati adevaratele sentimente pentru el.Bafta:*

| pacalici a răspuns:

Pai poate te place si el ca si eu am fost asa cu cineva si pana la urma am devenit iubiti. Sper sa ti se antample ca si la mine asa ca succes.

| AnnUshcA a răspuns:

Cel mai bine e sa incepeti sa va salutati, apoi cu timpul ceri un id poate chiar si nr de tel si atunci vezi daca te place sau nu sincer, sau el te ignora pentru ca si tu il ignori ca nu te uiti la el ca nu-l saluti si poate zice ca de ce sa ma bag in seama cu ea si ea sa ma injure cam asta e

| georgyana_8368 explică:

Mc anticipat