| Anonimawsj07 a întrebat:

Buna TPU! Imi place de un baiat care e puțin mai,, golănaș" sa zic așa. Ideea e ca eu îl plac foarte tare și el mi-a zis ca și lui îi place de mine, dar nu vrea sa fim împreuna pentru ca cică lui îi plac fetele pe care sa le,, sparga" si apoi sa le lase si a zis ca mie nu vrea sa-mi facă una ca asta pentru ca tine foarte mult la mine si nu merit sa ma folosească. Cand ieșeam împreuna, niciodata nu a insinuat ca vrea sa facă ceva cu mine si era chiar grijuliu, da nu înțeleg de ce nu vrea sa fim împreuna. Stiu ca vorbește cu mai multe fete, dar mai mult de 2 săptămâni nu le tine. M-am gandit ca poate face și cu mine la fel, dar de 6 luni tot așa ma tine și in zadar. Probabil vrea doar aventuri, da nici nu ma vrea, nici nu ma lasă. Nu stiu ce sa cred.

Răspuns Câştigător
| Nyarlathotep a răspuns:

Tu cauti cu orice pret sa intri in randul acelor fete "sparte" si "lasate". Vezi ca faci o greseala pe care multe fete o fac: si anume traiesti cu impresia ca tu poti schimba persoana aia, te crezi speciala si in masura sa schimbi persoana aia.

Te anunt de pe acum, ca vei esua in acest sens. Cand un barbat este setat pe o chestie, NIMENI SI NIMIC nu il schimba decat timpul. Sunt sute si mii de exemple n care fetele traiesc cu impresia ca pot schimba si modela un barbat. Ajung sa piarda 7 - 10 ani din viata doar ca sa descopere ca nu au reusit sa schimbe nimic. Crezi ca nu te va sparge si parasi la fel ca pe celelalte.
Ti-a spus verde in fata ca nu vrea relatie. Poate e greu de crezut pentru tine ca fata, dar ce ti-a zis a spus-o cu toata convingerea. El nu vrea relatie serioasa. Ba mai mult de atat, si eu ca barbat inteleg de ce nu vrea relatie serioasa. Inteleg perfect mentalitatea si iti spun la modul cel mai sincer, orice incercare a de a schimba aceasta mentalitate va rezulta in ESEC TOTAL!

Doar el singur poate lua decizia de a schimba aceasta mentalitate, si doar timpul este capabil sa faca un om sa-si schimbe directia. Si cine stie, e posibil sa nu se intample asta niciodata.

Si mai faci o greseala pe care multe fete o fac: in loc sa-ti gasesti un om care vrea relatie la fel ca tine, iti gasesti un proiect, un om cu o lista de principii contrare cu ale tale su speranta ca il vei schimba. Nu vei schimba nimic. Tot ce vei face este sa pierzi timpul degeaba si sa aduni frustrari. De schimbat nu-l schimba decat timpul si doar timpul. Baga la cap.

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ghici ce, atunci cand un barbat iti spune ca nu vrea sa fiti impreuna, inseamna ca nu vrea sa fiti impreuna.winking
De ce nu vrea sa fiti impreuna? Pentru ca nu prea e atras de tine. Daca ar fi fost atras de tine (indeajuns de mult), cu siguranta ar fi incercat sa se culce cu tine, mai ales cand tu i te oferi pe tava.
De ce iti spune totusi ca-i place de tine? Pentru ca e "golanas" si stie ca nu strica sa-si lase porti deschise pentru perioade de "seceta". De ce iese cu tine (nu stiu cine pe cine invita)? Pentru ca in acel moment nu are altceva mai bun de facut, nu-l deranjeaza compania ta, probabil ii esti simpatica asa ca amica, prin intermediul tau se gandeste ca poate intalni si alte tipe pe care sa le "sparga"...si ii si hraneste orgoliul sa te vada cum esti topita dupa el.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Baiatul a fost clar si ti-a spus ca vrea aventuri, tu ce nu pricepi?

| RAY a răspuns:

La varsta lui ce sa caute soție și copii? Acești băieți sunt rari de asta ei fac sex cu vreo 75% din fete, restul sunt băieți care nu va atrag dar sunt cățeluși voștri, și invers e valabil, sfatul meu este sa faci ceea ce îți dorește inima dar fără a avea pretenții de la nimeni, faceți sex și asta e

| Violleta2022 a răspuns:

Fugi, fugi mancand pamantul de golanasul asta, ca nu ai ce gasi la un curvar care vrea doar sa " te sparga", ddica sa aiba sex cu tine, sa-si bata joc de tine si apoi sa te abandoneze.
Eu nu stiu cata educatie ai primit tu acasa, de la parintii tai dar ca mama te sfatuiesc sa FUGI mancand pamantul de asemenea depravati, plini de boli si minciuni, care nu urmaresc decat sa le satisfaci penisul lor si apoi te lasa gravida si te abandoneaza.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mie nu vrea sa-mi facă una ca asta pentru ca tine foarte mult la mine si nu merit sa ma folosească. Minte ca să scape de tine.
nu înțeleg de ce nu vrea sa fim împreuna. Pentru că e la faza la care vrea și ia viața ca pe o distracție.
da nici nu ma vrea, nici nu ma lasă. Asta fiindcă l-ai prins. Dacă l-ai prins, ține-l bine, până la urmă va ceda.

| Goete a răspuns:

De ce nu-i spui ca vrei sa te "sparga" si atunci isi gaseste si placerea sufleteasca si cea fizica cu tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E tipul de băiat care poate avea mai multe prietene la 16 - 17 - 18 ani cât are el.