| ℓσνє a întrebat:

Imi place de un baiat de cand a venit la scoala mea ( de la inceputul acestui an scolar ). E cu un an mai mare. Am vorbit decat de 2 ori cand el m-a intrebat,, ce ora ai?" si eu m-am inrosit toata laughing. Si cand i-a spus un baiat sa ma prinda pentru ca baiatul ala imi luase ceva si nu ma lasa-n pace, el mi-a facut cu mana. Insa eu m-am hotarat sa incerc sa ma distantez. Dar cea pe care o consider inca prietena mea, mereu imi spune ca a dat peste el si ca s-au uitat ochi in ochi ca sa-mi faca in ciuda sau mai stiu eu ce. Si totusi inca nu a trecut complet. De prima data cand l-am vazut, mi-a placut. I-am spus ce m-a deranjat (mi-a spus astea pe un ton asa rece si indiferent). Cea mai buna prietena (alta fata) mi-a zis ca era acolo mai in spate si ca nu s-au ciocnit si nu s-au uitat in ochi. Nu stiu ce sa cred. Ideea este ca nu stiu cum sa o tratez. Ma supar degeaba pentru ca poate sunt un pic geloasa? Sa incerc sa-i fac si eu in ciuda? Vreau ideei. Funda si merci anticipat happy

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu mai fi geloasa ca nu-i bine, baiatul te place pe tine

| pysy5 a răspuns:

Daca acea fata vrea sa te faca geloasa inseamna ca nu e prietena ta, daca tu zici ca iti place de el si el atunci cand a avut ocazia tea bagat in seama, sfatul meu e sa incerci sa vorbesti mai mult cu el, incearca sai atragi atentia pentru ca nu ai nimic de pierdut si daca vezi ca usor usor va apropiati furai un sarut ca de aici incepe tot, fi mai indrazneata eu sper ca tea fost de folos sfatul meu