| Ingerash a întrebat:

imi place de un baiat de cand eram la gradinita..si lui de mine! Problema este ca niciunul din noi nu are curaj sa isi recunoasca sentimentele! Cand ne intalnim ne tachinam si ne comportam ca si cum am fi impreuna(de exemplu se uita in telefonul meu si e gelos daca vede ca vorbesc cu alti baieti)! De aproape o luna am inceput o relatie cu un alt baiat.El are 25 de ani si am inceput sa ma atasez de el,nu as putea sa renunt asa usor la relatie,dar problema este ca parintii mei nu or sa fie de acord cu el,si ma gandesc ca baiatul ala pe care il stiu de cand eram copii(suntem si vecini)e mai potrivit pentru mine! Acum sunt confuza,si nu stiu daca sa ii dau lui o sansa, sau sa continui relatia cu tipul de 25 de ani! Voi ce ati face in locul meu?
Dau funda:*

12 răspunsuri:
| Ingerash explică:

P.S:am 17ani si jumatate, iar vecinul meu e mai mare cu 3 lunihappy

| DracusorImpielitat a răspuns:

Fii sincera cu tine in primul rand si da-i o sansa baiatului pe care il cunosti de la gradinita.

| Prezidentul a răspuns:

As lasa emotiile deoparte, stiai ca timiditatea e uneori un defect...

| neutrino a răspuns:

"Copiii spun lucruri trasnite", dar daca te amuza aceste glume, poti continua, cu amandoi!

| Ingerash explică (pentru neutrino):

Nu pot sa fac asta!

| grab a răspuns:

De ce mai conteaza atata de mult parerea parintilor tai in ce priveste realtiile tale sociale? ala e interlop? sau tu esti speciala? happy

Bafta!

| drogh a răspuns:

Cred ca ar trebui sa il alegi pe cel cu care esti vecin. E mai aproape de varsta ta decat cel de 25. O sa suferi dar macar stii ca parintii tai vor fi de acord cu o relatie acceptabila, nu una care nu ar avea un rezultat.

| Ingerash explică (pentru drogh):

Imi e teama ca vecinul asta al meu nu o sa aiba niciodata curaj sa imi spuna! Si nici eu nu pot! Si ma gandesc ca il las pe prietenul meu de acum, care mi-a spus clar ca vrea sa fie ceva serios, pentru ceva asa de nesigur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca s fi in locul tau, mi-as lua inima in dinti si i-as zice: O mai lalaim multi ani sau mergem in pat? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege-l pe cel apropiat varstei tale

| varcolaccc a răspuns:

Il placi de la gradinita si nu ai curajul sa ii recunosti dar cu altul ai o relatie. Cam iti bati joc intr-un fel de cel de 25. Continua relația cu el si numai daca se intampla ceva te desparti. Dar oricum e cam încurcata situația. Pana la urma fa ce iti spune inima dar ai grija pe cine vei răni, fiindca si tu vei fi ranita

| suntZeu a răspuns:

Sti ce nu inteleg eu, de ce mama dracului ne lasam condusi de decizile altora? de ce daca parinti tai nu-l vor pe ala de 25 sa renunti la el daca tie iti place, de ce daca parinti spun ca tu trebuie sa ai o anumita meserie sa iti sacrifici timpul si vocatia pentru ei.E viata ta, esti majora cumva? Sper ca da daca ala are 25, asa ca daca tie iti place de baiatul de 25 continua cu el ca nu parinti tai iti aleg partenerul ci tu faci asta macar atat poti sa faci pentru tine.In ceea ce il priveste pe celalalt Don Juan pare slab, daca a avut atatea ocazi sa isi arate ce are el mai bun si nu a facut-o e cam clar nu crezi? iti trebui astfel de barbati slabi in jurul tau? te merita mai mult cel actual pentru ca macar el a avut o chestie in plus TUPEUL...