| Llooliittaa a întrebat:

Imi place f mult un baiat si lui ii place de mine. petrecem mult timp amandoi si tot astept sa imi ceara prietenia dar nu o face... ce spuneti, sa ii cer eu prietenia? pare ciudat pentru ca sunt fata si nu am mai cerut prietenia nimanuistraight face sau sa mai astept... sad

5 răspunsuri:
| alexanelly a răspuns:

Buna! Ai putea sa batie un apropo sa il intrebi de ex de ce nu isi face o prietena, pentru ca exista baieti care se simt bine in preajma unei fete si nu vor ca aceasta sa la fie brietena. simt nevoia de libertate, ai putea sa ii dai de inteles ca ai vrea sa fii cu el, insa mai asteapta ceva timp pana sa te hoatarasi sa ii ceri prietenia...el al trebui sa faca pasul asta dupa parerea mea. Pupici

| Anqutsa a răspuns:

Sunt exact in cazul tau, dar exact la fel.eu astept sa-mi ceara pentru ca nu vreau sa ma creada o obsedata de el.Si crede-ma ca tin extrem de mult la elwinking

| ela_4410 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-ti iei inima in dinti si sa-i ceri tu prietenia, deoarece el poate fi mai timid, sau ii frica de reactia ta.

| madalinaG a răspuns:

Daca iti place asa de mult de un baiat fa tu primul pas ...nu are nici o legatura faptul ca esti fata happy

| aLeXxAnDra_8105 a răspuns:

Mai asteapta sa prinda putin curaj. asa`s baieti [adica uni] mai timizi dar la un moment dat. tot o sa se intample. [stiu din propria experientawinking>big grin